103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

       Підслухано на швидкій після важкої зміни:

Ми не обслуговуємо вас, ми надаємо допомогу, тому не потребуємо ваших порад. бо якби від них була користь, то до то виклику швидкої справа точно не дійшла б.

Ми не зобовязані тягати ноші. Робимо це добровільно, але можемо і не робити. Краще допоможіть нам, або знайдіть помічників.

Ми не довго їдемо на ваш виклик, він довго чекає на пульті 103, тому що не вистачає бригад. Тому ми часто їздимо поодинці.

Бригад мало тому, що більшість з нас виконали рекомендацію :Не подобається, – звільняйтеся!.

Клятву Гіпократа не дають. Просто почитайте її на дозвіллі.

Ми не зобовязані вдягати бахіли на виклику, про що говорить і наказ    МОЗ і здоровий глузд – ми екстрена служба і час тут важливіший, аніж чистота вашої підлоги.

Ми не призначаємо лікування на майбутнє, бо не ведемо подальший нагляд за хворим. Тому спроби використати нас в ролі сімейного лікаря з поліклініки приречені на провал.

Займаючись хворим, до якого нас викликали, ми не зобовязані консультувати усю вашу родину з приводу ваших захворювань на усе життя наперед.

Ми не відповідаємо за наслідки вашого самолікування, яким ви займаєтесь, бо що ті лікарі розуміють!…, і довели себе до катастрофи.

Ми не екстрасенси, тому виклик з формулюванням, щоб подивилися, абощоб послухали легені”, сам по собі не дасть покращення стану пацієнта.

Ми не святі, не громовідводи для вашої нервової напруги, тому на образи можемо відповісти тим же, а якщо трапиться рукоприкладство, то можемо і по пиці заїхати.

Ми невзмозі порятувати усіх, але робимо все, що можемо, а часом і більше. Це не наша провина, якщо цього виявиться недостатньо.

Ми теж хворіємо, помираємо, відчуваємо голод, спрагу, втому, потребу в туалеті. Іншими словами – ми теж люди.

Ми одержуємо платню не з ваших податків, адже половина з вас             офіційно безробітні, а інша половина відраховує в бюджет такий мізер, що його не вистачить навіть на краплі в ніс. Так що полиште цю запозичену в американців фразу.

Ми працюємо за стандартами МОЗу, не ми їх розробляли.

Ми витрачаємо купу часу на заповнення паперів, що зявилися як      результат ваших скарг, що примусило документувати похвилинно кожен свій крок замість того, щоб їхати на черговий виклик.

Ми не зобовязані переконувати вас турбуватися про своє    здоровя. Подумайте про це, коли будете відмовлятися від госпіталізації.

Ми єдині, від кого залежить ваше життя та здоровя в перший час   надання допомоги.

Ми не зможемо знайти ваш будинок, якщо на ньому немає нумерації, і поки ми їздитимемо туди-сюди між сусідніми будинками теж без номерів, ви у цей час будете продовжувати страждати.

Служба 103 абсолютно безкоштовна, ви можете віддячити за бажанням, та коли вам хто буде розповідати, що виклик треба оплачувати, вимагати гроші (?!), скористайтеся гарячою лінією МОЗ 0800505201.

Ми не таксі і додому не возимо! Для цього існують приватні мед перевезення по всій Україні, країнах СНГ та Європі. Можемо підказати телефон: +38063-561-51-13.

Ми майже не сподіваємося, що до вас дійде все вищевикладене, але будемо надмір вдячні, якщо ви зумієте нас переконати у зворотньому.

І що тут не так?

 

 

Як правильно викликати швидку допомогу

Якщо ви хочете, щоб вас відвідав лікар, попросіть сусідку зателефонувати нам. Нам подобається розмовляти з третіми особами, які не мають про проблему нінайменшого уявлення.

В очікуванні приїзду лікаря НІКОЛИ не мийте ноги, не одягайте чисту нижнюбілизну і, боронь боже, не чистіть зуби - а раптом це завадить постановці точногодіагнозу?

Чим голосніше ви кричите на диспетчера, тим швидше він відправить до вас лікаря!

Якщо диспетчер по телефону говорить вам, які ліки потрібно прийняти, то це не тому, що він хоче вам допомогти. Просто йому подобається звук власного голосу.

Якщо ваш тонометр не працює, для його налагодження терміново викликайте лікаря. Адже це медичний прилад, хіба ні? Заодно лікар виміряє тиск.

Якщо дерматолог призначив вам ліки від прищиків на обличчі, обов'язково зателефонуйте нам для консультації з цього приводу і взагалі дзвоніть нам з будь-яких питань - давати вичерпні відповіді у всіх галузях медицини одна з наших найважливіших обов'язків.

Якщо о третій годині ночі ви викликали лікаря і через деякий час, пролунав дзвінок у двері, не забудьте запитати: «Хто там?» і уважно розглянути хто дзвонить у вічко, а раптом це сусідка прийшла що-небудь поклянчити?

Коли ви викликаєте нас, щоб відправити набридлого вам лежачого дідуся в лікарню, переконайтеся, що ваш коридор заставлений усіляким мотлохом. Наші ноші - це спеціальний килим-літак, якому не страшні самі вузькі проходи.

Коли лікар запитує, що з вами сталося, обов'язково почніть свою докладну розповідь з оповіді про те, як зустрілися ваші тато і мама, потім плавно перейдіть до своїх юнацьким проблем і закінчіть розповіддю про взаємини з сусідами. У нас немає свого особистого життя і ми обожнюємо вникати в чуже.

Якщо лікар говорить, що для перенесення хворого потрібно запросити сусідів - покажіть своє обурення, адже в нашій службі повно плечистих санітарів!

Ніколи не читайте анотації до ліків, вони для дурнів.

Якщо лікар запитує, які ліки ви сьогодні приймали, чесно скажіть - не знаю. Справді, хіба культурна людина читає назви ліків, які вона приймає?

Якщо ваші ліки «від серця» вам добре допомагають, не замислюючись, рекомендуйте його всім вашим знайомим, незалежно від того, чим вони хворіють. Ваші ліки швидко поставлять їх на ноги.

Навіть не думайте, що лікаря доведеться зачекати якийсь час, адже ваше захворювання - найважче і саме до вас лікар поїде в першу чергу.

Якщо ви зіткнулися з лікарем у вихідний день в гастрономі, поставте йому запитання на тему свого здоров'я. Ми працюємо 24 години на добу 7 днів на тиждень, навіть в гастрономі, в вихідний день.

Якщо ваша приятелька-інженер вважає, що лікар призначила вам неправильне лікування, обов'язково прислухайтеся до її поради, адже вона бажає вам добра, а наявність вищої технічної освіти або докторської дисертації з ядерної фізики гарантує правильність суджень в даній ситуації.

Якщо лікар оглядає пацієнта, до якого його викликали, не забудьте йому нагадати, щоб він виміряв тиск всім членам вашої родини, включаючи собачку, адже вимірювання тиску у всіх - наш найголовніший обов'язок.