ukr 014222

  Оглядаючись на 100-річний шлях, дивлячись на зміни в напрямках розвитку, не можна не відмітити стабільність основних положень про швидку медичну допомогу, викладених ще в першому положенні про станцію. Вони знайшли відображення і в наказі МОЗ № 175 від 19.06.1996, який регламентує роботу станції сьогодні. Ось вони:

  1.1. Станція швидкої медичної допомоги (далі - Станція) є медичним закладом, який подає цілодобову екстрену медичну до­­­помогу дорослому i дитячому населенню на догоспітальному етапі при нещасних випадках і станах, що загрожують життю чи здоров'ю.

  1.5. Станція подає екстрену медичну допомогу усім, хто її потребує, як на місці виклику, так і при транспортуванні у лікувальні заклади та при зверненні хворих і потерпілих по медичну допомогу безпосередньо на Станцію.

  1.7. Станція не видає листків непрацездатності і не вирішує питань тимчасової або довгострокової непрацездатності хворих і потерпілих; не проводить експертиз алкогольного чи наркотичного сп'яніння; судово-медичних та інших медичних експертиз і не дає з цього приводу висновків і письмових довідок за встановленою формою; не виконує консультативних обстежень та не дає рекомендацій щодо подальшого лікування.

  Таким чином, бригади станції:

  Виїздять на виклики у:

  ? громадські місця, заклади та установи, виробничі підприємства, на вулицю.

  ? лікувально – профілактичні заклади лише для перевезення хворих до інших медичних закладів.

  Приймаються виклики від населення з приводу:

  ? Травм та нещасних випадків, що потребують екстреної медичної допомоги та госпіталізації (ДТП, втоплення, повішання, ушкодження електричним струмом та блискавкою, інші).

  ? Отруєння (побутовою хімією, медикаментами, грибами та інші);

  ? Кровотечі:

  -   внаслідок пошкодження артерій та вен;

  -   носові кровотечі,

  -   шлунково - кишкові;

  ? Раптових захворювання у дорослих:

  -   гострий інфаркт міокарда;

  -   стенокардія;

  -   гостре порушення мозкового кровообігу;

  -   гіпертонічний криз з ускладненнями;

  -   судоми;

  -   інфекційні захворювання середнього та важкого перебігу, що потребують інтенсивної терапії;

  -   гострий біль в ділянці серця, що виник вперше;

  -   гострий біль у черевній порожнині, що виник вперше;

  -   пологи та ускладнення вагітності;

  ? Раптових захворювань у дітей віком до 1 року.

  Для виконання цих завдань на станції функціонує 123 бригад у перерахунку на добовий режим (144 вдень та 99 вночі), які оснащені відповідною медичною апаратурою та медикаментами. Асортимент останніх встановлюється виходячи з необхідності стабілізувати стан хворого чи потерпілого і провести симптоматичну терапію на місці виклику та під час транспортування в стаціонар. Тому на станції є короткодіючі препарати всіх груп, але бригади станції не комплектуються медикаментами, призначеними для курсового та підтримуючого лікування.

  Please publish modules in offcanvas position.

  Free Joomla templates by L.THEME