103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

 ukr 014222

Оглядаючись на 100-річний шлях, дивлячись на зміни в напрямках розвитку, не можна не відмітити стабільність основних положень про швидку медичну допомогу, викладених ще в першому положенні про станцію. Вони знайшли відображення і в наказі МОЗ № 175 від 19.06.1996, який регламентує роботу станції сьогодні. Ось вони:

1.1. Станція швидкої медичної допомоги (далі - Станція) є медичним закладом, який подає цілодобову екстрену медичну до­­­помогу дорослому i дитячому населенню на догоспітальному етапі при нещасних випадках і станах, що загрожують життю чи здоров'ю.

1.5. Станція подає екстрену медичну допомогу усім, хто її потребує, як на місці виклику, так і при транспортуванні у лікувальні заклади та при зверненні хворих і потерпілих по медичну допомогу безпосередньо на Станцію.

1.7. Станція не видає листків непрацездатності і не вирішує питань тимчасової або довгострокової непрацездатності хворих і потерпілих; не проводить експертиз алкогольного чи наркотичного сп'яніння; судово-медичних та інших медичних експертиз і не дає з цього приводу висновків і письмових довідок за встановленою формою; не виконує консультативних обстежень та не дає рекомендацій щодо подальшого лікування.

Таким чином, бригади станції:

Виїздять на виклики у:

? громадські місця, заклади та установи, виробничі підприємства, на вулицю.

? лікувально – профілактичні заклади лише для перевезення хворих до інших медичних закладів.

Приймаються виклики від населення з приводу:

? Травм та нещасних випадків, що потребують екстреної медичної допомоги та госпіталізації (ДТП, втоплення, повішання, ушкодження електричним струмом та блискавкою, інші).

? Отруєння (побутовою хімією, медикаментами, грибами та інші);

? Кровотечі:

-   внаслідок пошкодження артерій та вен;

-   носові кровотечі,

-   шлунково - кишкові;

? Раптових захворювання у дорослих:

-   гострий інфаркт міокарда;

-   стенокардія;

-   гостре порушення мозкового кровообігу;

-   гіпертонічний криз з ускладненнями;

-   судоми;

-   інфекційні захворювання середнього та важкого перебігу, що потребують інтенсивної терапії;

-   гострий біль в ділянці серця, що виник вперше;

-   гострий біль у черевній порожнині, що виник вперше;

-   пологи та ускладнення вагітності;

? Раптових захворювань у дітей віком до 1 року.

Для виконання цих завдань на станції функціонує 123 бригад у перерахунку на добовий режим (144 вдень та 99 вночі), які оснащені відповідною медичною апаратурою та медикаментами. Асортимент останніх встановлюється виходячи з необхідності стабілізувати стан хворого чи потерпілого і провести симптоматичну терапію на місці виклику та під час транспортування в стаціонар. Тому на станції є короткодіючі препарати всіх груп, але бригади станції не комплектуються медикаментами, призначеними для курсового та підтримуючого лікування.