103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

 

         Липень 2020

 

1 липня, середа Початок тижня поширення знань про синдром абстиненції новонароджених в Огайо, США(це сукупність проблем, які виникають у новонародженого, якщо він підпадав під вплив заборонених препаратів під час перебування в утробі матері)День лікарів в Індії

 

6 липня, понеділокВсесвітній день поцілунку.6 липня, майже 6 століть тому, 1439 року король Англії Генріх VI м заборонив цілуватися в своїй державі. За його міркуванням, це повинно було стримувати поширення хвороб в королівстві. Пізніше, у 16-му столітті, в Неаполі не тільки заборонили цілуватися в громадських місцях, але й стали карати за подібні дії смертю. Але поцілунок як спосіб вираження прекрасних почуттів та емоцій “вижив” в умовах найжорстокіших заборон і гонінь .Ба. більше, сьогодні він має свій день в календарі, який можна вважати другим днем закоханих.

 

Цей чудовий і красивий День - Всесвітній День поцілунків, вперше з’явився у Великобританії в кінці XIX століття і носить відповідну назву «World Kissing Day». У ті далекі часи на березі туманного Альбіону, враховуючи важливість цього явища, як одного з неповторних і високих проявів любові, вирішили, що поцілунок просто зобов’язаний мати своє власне свято. Офіційним міжнародним святом цей День став пізніше, більше двох десятків років тому, коли він був затверджений досить поважно. міжнародною організацією - Організацією Об’єднаних Націй і став відзначатися щорічно 6-го липня.

 

Якщо придивитися до поцілунків в будь-якому голлівудському фільмі чи звернути увагу на твори живопису чи скульптури, то виявиться, що голови тих, що цілуються, найчастіше схиляються вправо. Чому? Один німецький дослідник зазначив, що це відбувається в двох третинах випадків. Наукові теоретики припускають, що це явище бере свій початок в утробі матері, де плід найчастіше нахиляє голову саме вправо.

 

Використовуючи сканер МРТ, вчені з Інституту Рейн в Університетському коледжі Лондона з’ясували, що при поцілунку використовується до 146 м’язів, в тому числі 34 лицьових м’язи і 112 інших м’язів нашого тіла. Вони спалюють близько двох-трьох калорій у хвилину. Тривалий поцілунок сприяє обміну бактеріями, що у свою чергу працює на зміцнення імунітету.

 

Одне поважне дослідження показало, що чоловіки, які отримують поцілунок в щоку від своїх дружин, перш ніж відправитися на роботу, живуть на п’ять років довше, ніж ті, хто не отримує такого стимулу.

 

Усе вищевикладене дає нам право побажати усім: Цілуйтеся на здоров’я!

 

11 липня, суботаВсесвітній день шоколаду.Приурочений до дати привезення шоколаду з Америки до Іспанії.

 

     У натуральному какао-порошку ціла аптека елементів, які позитивно впливають на організм людини, а його поживна цінність найвища серед продуктів харчування – 450-600 ккал на 100 г. До того ж шоколадом можна смакувати для схуднення.  За вмістом білків, жирів та вуглеводів види шоколаду майже не відрізняються, однак вуглеводів більше у молочному шоколаді. 

 

     Шоколад: нормалізує артеріальний тиск, знижує рівень холестерину, підвищує імунітет, швидко втамовує голод, відновлює працездатність, покращує розумову діяльність, розслаблює та знімає стрес.

 

     Існують три види шоколаду. Білий шоколад містить тільки масло какао. У молочному – менше 45% какао-порошку. Найцінніший – чорний шоколад, що містить не менше 60% какао-порошку.

 

     Коли ми стомлені або настрій зіпсувався, підсвідомо хочеться з'їсти чогось солоденького. Серед усіх солодощів  шоколод у цьому випадку найкорисніший, але до 50 г на добу.

 

17 липня, п’ятницяМіжнародний день щирої радості за досягнення інших(International Firgun Day активно відзначається з 2014 року. Firgun на івриті - פירגון - це неформальний сучасний єврейський термін і концепція в ізраїльській культурі, в якому описується справжнє, безкорисливе захоплення або гордість за досягнення іншого)

 

20 липня, понеділок День шахів в Україні

 

24 липня, п’ятницяМіжнародний день турботи про себе. Його мета- дати людям зрозуміти, як дбати про себе для того, щоб бути здоровим,нагадати , що залишатися в здоровому тілі та твердій пам'яті можна лише за умови правильного способу життя.

 

     Фахівці виділяють низку простих правил, які допоможуть самостійно подбати про своє здоров’я. Головні серед них: харчування,шкідливі звички, зайва вага та брак фізичних навантажень.

 

     Тож, по-перше, перегляньте свій раціон харчування, додайте до нього цільнозернових злаків, фруктів, горіхів і насіння, омега-3 жирних кислот та морепродуктів. Водночас, спробуйте зменшити кількість солі.

 

     Кидайте курити та знайте міру у споживанні алкоголю. Стежте за своєю    вагою та збільште кількість фізичних навантажень.

 

   А ще — шукайте можливості посміятися і кожен день робіть щось приємне для себе: сходіть в кіно, приготуйте улюблену страву або влаштуйте зустріч з друзями.

 

   І головне пам'ятайте, що найважливіше в усьому — міра. Тож, не зациклюйтеся на здоровому способі життя. Не потрібно кожну хвилину рахувати калорії, нескінченно прислухатися до свого організму, турбуватися про незначні болі або боятися надуманих хвороб — так можна взагалі втратити інтерес до життя.

 

25 липня, субота День зубного техніка

 

28 липня, вівторокВсесвітній день боротьби з гепатитом

 

  Червень 2020

 

1 червня, понеділок - Всесвітній день батьків; День захисту дітей; Міжнародний день захисту дітей; Початок літа; Всесвітній день молока (дата встановлена Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (Food and Agriculture Organization) як знак визнання важливості молока для глобального продовольства. Відзначається з 2001 року); Місяць поінформованості про травму головного мозку в Канаді

 

2 червня, вівторок - День здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі (відзначається з 2011 року); Всесвітній тиждень серцевого ритму (Дата на 2020 рік. Проходить з вівторка першого повного тижня червня. Мета - поліпшення діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію); День пацієнтів з міастенією гравіс в Аргентині (Міастенія гравіс - неврологічний розлад, що характеризується патологічно швидкою стомлюваністю поперечносмугастих м'язів) 

 

3 червня, середа - Всесвітній день людей з деформацією стопи (World Clubfoot Day - ініціатива Міжнародної асоціації Понсеті на честь дня народження Ігнасіо Понсеті (1914-2009), піонера техніки для корекції вродженої клишоногості без хірургічного втручання)

 

4 червня, четвер - Всесвітній день боротьби з карієсом (Міжнародний день був заснований з ініціативи стоматологів у 2013 році. Карієс є одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Він вражає емаль і дентин зуба. За даними ВООЗ у всьому світі карієс зустрічається у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих людей)

 

6 червня, субота - Національний день обізнаності про хворобу Хантінгтона в США (хвороба Хантінгтона - спадкове захворювання, при якому у людей середнього віку з'являються періодичні м'язові посмикування або спазми і відбувається поступова дегенерація мозкових клітин, приводячи до хореї, атетозу і погіршення інтелектуальних функцій); Національний день здоров'я та фітнесу в Канаді (Дата на 2020 рік. Відзначають в першу суботу червня); Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля (Гидраденит, гідросаденіт, або хвороба Вернейля характеризується появою болючих конкрецій і абсцесів на шкірі. Вона не вважається небезпечною або, тим більше, що загрожує життю пацієнта. Загострення гидраденита пов'язані із запаленням потових залоз) 

 

7 червня, неділя - Міжнародний день людей, які пережили рак (Дата на 2020 рік. Виник в США. Відзначається в першу неділю червня)

 

8 червня, понеділок - Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку (World Brain Tumor Day - відзначається з 2000 року. Цей день вперше був відзначений Німецькою асоціацією медичної допомоги при пухлинах головного мозку (Deutsche Hirntumorhilfe eV). Це некомерційна організація, мета якої - підвищення обізнаності громадськості та розповсюдження методів лікування для людей, які страждають цим захворюванням)

 

11 червня, четвер - Канадський тиждень чоловічого здоров'я (з 11 по 17 червня); День помічників медсестри в США (Дата на 2020 рік. Відзначається у другий четвер червня, в перший день Національного тижня помічників медсестер)

 

13 червня, субота - Міжнародний день поширення інформації про альбінізм

 

14 червня, неділя - Всесвітній день донора крові

 

15 червня, понеділок - День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

 

19 червня, п’ятниця - Всесвітній день обізнаності про серповидноклітинну анемію (World Sickle Cell Day. Серповидноклітинна анемія - спадкова гемоглобінопатія, пов'язана з таким порушенням будови білка гемоглобіну, при якому він набуває особливої кристалічної будови. У періоди гемолітичних криз у хворих відзначається різке падіння рівня гемоглобіну, яке супроводжується високою температурою , чорним кольором сечі та ін.); Всесвітній день прогулянки (World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем. Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США. Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів. Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу) 

 

21 червня, неділя - День батька (День тата); День медичного працівника; Міжнародний День Йоги; Міжнародний день неквапливості (Дата на 2020 рік. Відзначають в День літнього сонцестояння. Ідея виникла в березні 2001 року у Клемансо Баучер, громадської працівниці з Монреаля. Мати трьох дітей, Клемансо в той момент перебувала в стані хронічного стресу. В один з суєтних завантажених понеділків вона йшла через міський парк і раптом відчула, що їй хочеться зупинитися, присісти на лавочку і просто розслабитися, насолоджуючись шелестом трави, легким подихом вітерцю і теплим літнім сонечком. "Непогано було б трошки пригальмувати"- подумала Клемансо і вирішила організувати друзів і вперше відсвяткувати День неквапливості. Один із способів відсвяткувати цю чудову дату, за словами одного з організаторів свята, - просто зупинитися, зробити глибокий вдих і, може, помилуватися на хмари, що проходять повз); День сну в Німеччині (з 2000 року)

 

22 червня, понеділок - Національний день роздумів про донорство та трансплантацію органів у Франції

 

25 червня, четвер - Всесвітній день вітіліго (За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість хворих на вітіліго в світі становить приблизно 0,8-2,8% від чисельності всього населення. В результаті соціальної стигми і важкого психологічного вантажу більше 100 мільйонів чоловік схильні до цього захворювання. Вітіліго - порушення пігментації, що виражається в зникненні пігменту меланіну на окремих ділянках шкіри)

 

26 червня, п’ятниця - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу; Міжнародний день на підтримку жертв тортур

30 червня, вівторок - Міжнародний день боротьби зі сколіозом (щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії - SAUK)