103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

 

Листопад 2019

1 листопада, п’ятницяДень веганаМіжнародний день поінформованості про синдром Леннокса-Гасто (окрема форма епілепсії дитячого віку, що характеризується наявністю поліморфних нападів і затримкою нейро-психічного розвитку);  Національний день обізнаності і вдячності в галузі медичної науки (США)

2 листопада, суботаДень здоров'я в Туркменістані (Дата на 2019 рік. Відзначається в першу суботу листопада)

4 листопада, понеділок Національний тиждень серцево-легеневої реанімації в ПАР (СЛР); Тиждень радіолога в Канаді (4-11 листопада)

5 листопада, вівторок Національний тиждень боротьби проти малярії в Південній Африці

7 листопада, четвер – День логопеда

8 листопада, п’ятницяМіжнародний день радіології (Всесвітній день радіографії)

10 листопада, неділя Всесвітній день науки

11 листопада, понеділок – День офтальмолога

12 листопада, вівторокВсесвітній День боротьби з пневмонієюВсесвітній тиждень обізнаності про антибіотикиТиждень цифрової охорони здоров'я в Канаді (Digital Health Week 12-18 листопада, а так само Національний тиждень кінезіології - дисципліни, що вивчає м'язовий рух у всіх його проявах); 

13 листопада, середаМіжнародний день сліпих

14 листопада, четвер День боротьби проти діабетуМіжнародний день логопедаДень операційної медсестри

16 листопада, суботаМіжнародний день телерантностіМіжнародний день боротьби з анорексією (відзначається з 2005 року); Національний день підтримки стомованих хворих в Бразилії (Dia Nacional dos Ostomizados)

17 листопада, неділяВсесвітній день боротьби проти ХОЗЛВсесвітній день недоношених дітей (відзначається з 2009 року); Всесвітній день памяті жертв дорожньо-транспортних пригод

19 листопада, вівторок Всесвітній день туалетуВсесвітній день чоловіків

20 листопада, середаВсесвітній день дитини; День педіатра

21 листопада, четверМіжнародний день відмови від палінняДень медсестри в Аргентині (Día de la Enfermera); Національний день гомеопатії в Бразилії

25 листопада, понеділок Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

26 листопада, вівторокМіжнародний день боротьби з ожирінням

30 листопада, субота Міжнародний день Міста за життя ( Відзначається на честь першої відміни смертної кари в європейській державі. 30 листопада 1786 року указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга смертна кара була скасована в Великому герцогстві Тосканському - державі, що існувала в центральній Італії з 1569 по 1859 рік); День обізнаності про рак шлунка в Канаді

Жовтень 2019

1 жовтня, вівторокДень геронтологаМіжнародний день людей похилого вікуВсесвітній день вегетаріанства і початок Міжнародного тижня вегетаріанського харчуванняМісяць трудової терапії та місяць обізнаності про синдром Ретта в Канаді (Синдром Ретта - психоневрологічне спадкове захворювання, яке зустрічається майже виключно у дівчаток з частотою 1: 10000 - 1: 15000. Воно може стати причиною важкої розумової відсталості); Тиждень поінформованості про психічні захворювання і Тиждень профілактики вірусу папіломи людини в Канаді (з 1 по 7 жовтня)

2 жовтня, середаДень урологаВсесвітній день тверезості і боротьби з алкоголізмом (Неофіційно відзначають з 2008 року. Дата на честь дня народження Махатми Ганді)

3 жовтня, четверДень визнання вірусів (фрагменти ДНК - вони є частиною людського існування і проникли буквально до всіх можливих сфер нашого життя)

5 жовтня, субота Всесвітній день стомованих хворихВсесвітній день пішої ходи (Дата на 2019 рік. World Walking Day з 2016 року проходить в рамках Європейського тижня спорту і офіційно відбувся у вихідні дні 29-30 вересня 2018року. У світі відзначається в перші вихідні жовтня)

7 жовтня, понеділок Міжнародний день лікаряМіжнародний день поінформованості про тригемінальну невралгію (патологія, при якій спостерігається ураження периферичних нервових закінчень, розташованих в лицьовій області. Вона зазвичай викликається запаленням однієї або декількох гілок трійчастого нерва)

9 жовтня, середа День медсестри швидкої медичної допомоги (Дата на 2019 рік. Відзначають у другу середу жовтня)

10 жовтня, четвер Всесвітній день зоруВсесвітній день психічного здоров’я

11 жовтня, п’ятницяВсесвітній день яйцяВсесвітній день боротьби з ожирінням (Відзначають з 2015 року. Свято організоване Всесвітньою федерацією ожиріння - World Obesity Federation, некомерційним органом, який має офіційні відносини з Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Мета полягає в тому, щоб «спрямовувати глобальні зусилля по скороченню, запобігання та лікування ожиріння »)

12 жовтня, субота Всесвітній день боротьби з артритомВсесвітній день хоспісів та паліативної допомогиВсесвітній тиждень кісток і суглобів

13 жовтня, неділя День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби УкраїниДень парамедиків в ПольщіДень без бюстгальтера (Відзначають з 2011 року. Жінкам в цей день рекомендується відмовитися від носіння бюстгальтера як засіб залучення уваги до проблеми раку молочної залози)

14 жовтня, понеділокНаціональний тиждень кейс-менеджерів в Південній Африці

15 жовтня, вівторокВсесвітній день боротьби з раком грудейВсесвітній день миття рукМіжнародний день білої тростиниЄвропейський день здоров'я молочної залозиТиждень здоров'я школярів і Національний тиждень боротьби з ожирінням в Південній АфриціДень пам'яті дітей, які померли немовлятами і ненародженимиДень фармацевта або День аптекаря (Дата на 2019 рік. Pharmacy Technician Day вперше був схвалений Асоціацією викладачів-техніків фармації, Американською асоціацією аптечних техніків і Радою з сертифікації техніків-аптекарів в 2015 році, але відзначається в третій вівторок жовтня з 1991 року)

16 жовтня, середа Всесвітній день анестезіологаВсесвітній день здoрoвoгo харчуванняВсесвітній день продовольстваДень алергологаВсесвітній день хребта

17 жовтня, четверМіжнародний день боротьби за ліквідацію злиднівВсесвітній день травм (Щорічні заходи розпочалися з 2011 року в Нью-Делі. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, травми є однією з основних причин смерті та інвалідності в усьому світі); Міжнародний день правильних дій при землетрусах (Ляж на землю, прикрийся і тримайся!)

18 жовтня, п’ятницяВсесвітній день менопаузи (лікарі закликають жінок вжити заходів в період менопаузи, щоб запобігти можливим проблемам зі здоров'ям)

19 жовтня, суботаНаціональний день обізнаності про псоріатичний артрит в Канаді

20 жовтня, неділяВсесвітній день профілактики остеопорозуВсеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залозиНаціональний День Синдрому Дауна в Південній АфриціМіжнародний тиждень профілактики отруєнь свинцем (Дата на 2019 рік. Проводиться з неділі останнього повного тижня жовтня); День інформаційного перезавантаження

21 жовтня, понеділокВсесвітній день йододефіциту (Всесвітній день профілактики йододефіцитних захворювань); Тиждень пульмонологів в Канаді (з 21 по 27 жовтня)

22 жовтня, вівторокВсесвітній день людей з вадами мовленняДень Фехнера (Міжнародна дата, присвячена німецькому філософу, фізику і психологу Густаву Фехнеру, якому приписують одну з основних ролей в розвитку психофізики, вивченні зв'язків між фізичними стимулами і відчуттями. Стверджується, що Фехнер заснував психофізику 22 жовтня 1850 року)

24 жовтня, четверВсесвітній день боротьби з поліомієлітом (проходить під егідою ООН)

28 жовтня, понеділокВсесвітній тиждень інсульту (з 28 жовтня по 3 листопада)

29 жовтня, вівторокВсесвітній день боротьби з інсультомМіжнародний день псоріазу

30 жовтня, середаМіжнародний день ортопедичних медсестер і медбратівДень продовольчої та харчової безпеки в Африці

31 жовтня, четвер - День збільшення психічних сил

 

Вересень 2019

1 вересня, неділяДень знаньВсесвітній місяць обізнаності про хворобу АльцгеймераМісяць поінформованості про прищі в Канаді (також Місяць здоров'я черепно-лицевої ділянки та місяць обізнаності про рак простати)

4 вересня, середаНаціональний день обізнаності про полікистоз нирок в Канаді

7 вересня, субота Всесвітній день поширення інформації про м'язову дистрофію Дюшенна (World Duchenne Awareness Day - один з 3500 новонароджених хлопчиків у світі страждає від цієї рідкісної і смертельної хвороби. По всьому світу налічується більше 250 тис. пацієнтів з цим діагнозом. Симптоми захворювання зазвичай з'являються у дітей чоловічої статі до 5 років. Середня тривалість життя цих хворих варіює від підліткового віку до 20 - 30 років)

8 вересня, неділяМіжнародний день грамотностіВсесвітній день фізичної терапії, День фізіотерапевта або Міжнародний день фізіотерапії (Створений Міжнародною конфедерацією фізіотерапії в 1951 році, Копенгаген. Основна тема заходів - «Рух за здоров'я». Тема 2018 року - «Фізична активність для життя»); День медсестри відділень дитячої гематології та онкології

9 вересня, понеділокМіжнародний день краси; Міжнародний день алкогольного синдрому плода (Відзначається з 1999 року. ФАС характеризується невиліковними фізичними і психічними вадами)

10 вересня, вівторокМіжнародний день гінекологічного здоров'я

13 вересня, п’ятницяНаціональний день боротьби з целіакією в США (Целіакія - поширене захворювання, одна з форм порушення роботи травної системи, при якому в організмі виникає метаболічна непереносимість глютену і деяких інших злакових білків. Її небезпека - у відмінному “маскуванні”, тобто хворобу важко запідозрити і виявити, результатом хвороби стають різні запальні процеси, ураження травної системи, печінки, нирок, судин, шкірних покривів, кісткових тканин. в Європі її діагностують, в середньому, у 1% населення.); День солідарності в боротьбі з раковими захворюваннями (США)14 вересня, суботаще 20 яскравих подій дня

14 вересня, субота - Всесвітній день надання першої медичної допомоги.

(Відзначається з 2000-го року за ініціативи Червоного Хреста і Червоного Півмісяця);День фізичної культури і спорту УкраїниНаціональний день синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у ПАР

15 вересня, неділя Всесвітній день боротьби з лімфомамиДень забігу Террі Фокса в Канаді (Дата на 2019 рік. Масовий оздоровчий забіг проходить щорічно в третю неділю вересня)

18 вересня, середаВсесвітній день моніторингу якості води

21 вересня, суботаДень фармацевтичного працівника УкраїниМіжнародний день поширення інформації про хворобу АльцгеймераДень хірурга (Дата на 2019 рік. Відзначається в третю суботу вересня); Всесвітній день донора кісткового мозку(Дата на 2019 рік. Відзначається в усьому світі в третю суботу вересня)

22 вересня, неділяВсесвітній день пацієнтів, які страждають на ХМЛ (хронічний мієлоїдний лейкоз); Хода на підтримку хворих на рак сечового міхура в Канаді (Дата 2019 рік. Це благодійний захід стартував в 2006 році. Щорічно проходить в четверту неділю вересня)

24 вересня, вівторокВсесвітній тиждень сітківки ока (Щорічні заходи проводять з 2010 року. Мета - підвищення обізнаності про пигмент ретиніт, макулярну дегенерацію та синдром Ушера як найбільш поширених дегенеративних захворювань сітківки)

25 вересня, середа –Міжнародний День глухих; Всесвітній день фармацевта

26 вересня, четвер -Всесвітній день контрацепціїВсесвітній день здорового робочого середовища

27 вересня, п’ятницяВсесвітній день туризму

28 вересня, субота Всесвітній день боротьби проти сказуМіжнародний день безпечного аборту (Вперше був відзначений як день дій по боротьбі за декриміналізацією абортів в Латинській Америці і Карибському басейні в 1990 році. У 2011 році Всесвітня організація жінок по репродуктивним правам (WGNRR) оголосила 28 вересня міжнародним днем)

29 вересня, неділя Всесвітній день серцяДень отоларингологаМіжнародний день глухихВсесвітній день здоров'я сітківки ока

30 вересня, понеділокДень грязелікування (використання грязей в лікувальних і косметичних цілях було відоме ще за часів Ренесансу)

 

Серпень 2019

1 серпня, четвер-7 серпняВсесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

6 серпня, вівторокМіжнародний день Лікарі світу за мир

8 серпня, четверМіжнародний день офтальмології

9 серпня,пятниця- День святого великомученика Пантелеймона- - покровителя усіх лікарів і цілителя хворих

10 серпня, суботаДень фізкультурника

11 серпня, неділяДень працівників ветеринарної медицини

16 серпня, п’ятницяДень чоловічої краси (або День догляду за собою чоловіків)

19 серпня, понеділок Всесвітній день гуманітарної допомоги

20 серпня, вівторокВсесвітній день москітів (В пам'ять про відкриття британського доктора сера Рональда Росса, яке він зробив в 1897 році. Йому вдалося встановити, що саме жіночі особини комарів розносять малярію між людьми)

21 серпня, середа Національний день радіолога в США

22 серпня, четверВсесвітній день мозку (Проголошений в 2014 році Всесвітньою федерацією неврології, заснованою в 1957 році в Брюсселі. Заходи дня спрямовані на підвищення обізнаності громадян про важливість здоров'я мозку)

23 серпня, п’ятницяДень координаторів медичних установ в США (проходить в рамках Тижня координаторів медичних установ в період 23-29 серпня)

25 серпня, неділя - Тиждень мовної патології в Австралії (Дата на 2019 рік - з 25 по 31 серпня. Професійне свято і національна акція австралійських логопедів)

31 серпня, субота - День традиційної африканської медицини; Міжнародний день поінформованості про передозування (Щорічно в світі сотні тисяч людей помирають від передозування наркотиками, здебільшого опіатами)

 

Липень 2019

1 липня, понеділок - Початок тижня поширення знань про синдром абстиненції новонароджених в Огайо, США (це сукупність проблем, які виникають у новонародженого, якщо він підпадав під вплив заборонених препаратів під час перебування в утробі матері); День лікарів в Індії

2 липня, вівторок - Корпоративний тиждень здоров'я в Південній Африці (проходить 2-6 липня)

5 липня, п’ятниця - Національний день профілактики травматизму в Канаді

6 липня, суботаВсесвітній день поцілунку неофіційне свято, придумане в XIX столітті у Великій Британії, а 20 років тому було затверджено Організацією Об'єднаних Націй.

З 1981 року дослідженням природи поцілунку займається Всесвітній комітет охорони здоров'я при ООН.

Наука про поцілунок — філематологія.

Під час поцілунку від однієї людини іншій передається близько 250 бактерій різних культур. “Чужі” бактерії підвищують опірність організму і стимулюють появу антитіл, які активізують імунні механізми. Імунологи називають подібний процес “перехресною імунізацією”.

Справжній пристрасний поцілунок викликає в мозку ті ж хімічні реакції, що стрибки з парашутом і стрілянина з пістолета.

Поцілунок достатньої тривалості набагато кращий, ніж жувальна гумка, нормалізує кислотність в порожнині рота. Цілуючись щоразу після їжі, ви значно знижуєте ризик виникнення карієсу.

Поцілунок викликає значне збільшення пульсу (до 110—120 ударів у хвилину у чоловіків і до 180 у жінок). А це приводить до поліпшення кровообігу, перекачуванню додаткового літра крові. Клітини при цьому отримують додаткову кількість кисню, а життєвий тонус підвищується.

За допомогою довгого поцілунку можна позбутися гикавки.

Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Твої губи в сотні разів чутливіші, ніж кінчики пальців.

Один поцілунок спалює приблизно 3 калорії.

Останні медичні дослідження показали, що тривалий жагучий поцілунок настільки підвищує пульс і рівень гормонів у крові людини, що може вкоротити тривалість його життя майже на 1 хвилину.

11 липня, четверВсесвітній день шоколаду- приурочений до дати привезення шоколаду з Америки до Іспанії –)

     У натуральному какао-порошку ціла аптека елементів, які позитивно впливають на організм людини, а його поживна цінність найвища серед продуктів харчування – 450-600 ккал на 100 г. До того ж шоколадом можна смакувати для схуднення.  За вмістом білків, жирів та вуглеводів види шоколаду майже не відрізняються, однак вуглеводів більше у молочному шоколаді. 

  Шоколад: нормалізує артеріальний тиск, знижує рівень холестерину, підвищує імунітет, швидко втамовує голод, відновлює працездатність, покращує розумову діяльність, розслаблює та знімає стрес.

     Існують три види шоколаду. Білий шоколад містить тільки масло какао. У молочному – менше 45% какао-порошку. Найцінніший – чорний шоколад, що містить не менше 60% какао-порошку.

     Коли ми стомлені або настрій зіпсувався, підсвідомо хочеться з'їсти чогось солоденького. Серед усіх солодощів  шоколод у цьому випадку найкорисніший, але до 50 г на добу.

17 липня, середа - Міжнародний день щирої радості за досягнення інших (International Firgun Day активно відзначається з 2014 року. Firgun на івриті - פירגון - це неформальний сучасний єврейський термін і концепція в ізраїльській культурі, в якому описується справжнє, безкорисливе захоплення або гордість за досягнення іншого)

20 липня, суботаДень шахів в Україні

24 липня, середа - Міжнародний день турботи про себе (Мета заходів International Self-Care Day - дати людям зрозуміти, як дбати про себе для того, щоб бути здоровим)

25 липня, четверДень зубного техніка

28 липня, неділя Всесвітній день боротьби з гепатитом

Червень 2019

1 червня, субота Всесвітній день батьківДень захисту дітейМіжнародний день захисту дітейПочаток літа; Всесвітній день молока (дата встановлена Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (Food and Agriculture Organization) як знак визнання важливості молока для глобального продовольства. Відзначається з 2001 року); Національний день здоров'я та фітнесу в Канаді (Дата на 2019 рік. Відзначають в першу суботу червня); Місяць поінформованості про травму головного мозку в Канаді

2 червня, неділяДень здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі (відзначається з 2011 року); Міжнародний день людей,які пережили рак (Дата на 2019 рік. Виник в США. Відзначається в першу неділю червня)

3 червня, понеділок - Всесвітній день людей з деформацією стопи (World Clubfoot Day - ініціатива Міжнародної асоціації Понсеті на честь дня народження Ігнасіо Понсеті (1914-2009), піонера техніки для корекції вродженої клишоногості без хірургічного втручання)

4 червня, вівторок - Всесвітній тиждень серцевого ритму (Дата на 2019 рік. Проходить з вівторка першого повного тижня червня. Мета - поліпшення діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію); Всесвітній день боротьби з карієсом (Міжнародний день був заснований з ініціативи стоматологів у 2013 році. Карієс є одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Він вражає емаль і дентин зуба. За даними ВООЗ у всьому світі карієс зустрічається у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих людей)

6 червня, четвер - Національний день обізнаності про хворобу Хантінгтона в США (хвороба Хантінгтона - спадкове захворювання, при якому у людей середнього віку з'являються періодичні м'язові посмикування або спазми і відбувається поступова дегенерація мозкових клітин, приводячи до хореї, атетозу і погіршення інтелектуальних функцій)

8 червня, субота -Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку(World Brain Tumor Day - відзначається з 2000 року. Цей день вперше був відзначений Німецькою асоціацією медичної допомоги при пухлинах головного мозку (Deutsche Hirntumorhilfe eV). Це некомерційна організація, мета якої - підвищення обізнаності громадськості та розповсюдження методів лікування для людей, які страждають цим захворюванням)

11 червня, вівторок - Канадський тиждень чоловічого здоров'я(з 11 по 17 червня)

13 червня, четвер -Міжнародний день поширення інформації про альбінізм; День помічників медсестри в США (Дата на 2019 рік. Відзначається у другий четвер червня, в перший день Національного тижня помічників медсестер)

14 червня, п’ятниця - Всесвітній день донора крові

15 червня, субота -День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

16 червня, неділя - День батька (День тата)День медичного працівника

19 червня, середа - Всесвітній день обізнаності про серповидноклітинну анемію (World Sickle Cell Day. Серповидноклітинна анемія - спадкова гемоглобінопатія, пов'язана з таким порушенням будови білка гемоглобіну, при якому він набуває особливої кристалічної будови. У періоди гемолітичних криз у хворих відзначається різке падіння рівня гемоглобіну, яке супроводжується високою температурою , чорним кольором сечі та ін.); Всесвітній день прогулянки (World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем. Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США. Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів. Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу)

21 червня, п’ятниця -Міжнародний День Йоги; Міжнародний день неквапливості(Дата на 2019 рік. Відзначають в День літнього сонцестояння. Ідея виникла в березні 2001 року у Клемансо Баучер, громадської працівниці з Монреаля. Мати трьох дітей, Клемансо в той момент перебувала в стані хронічного стресу. В один з суєтних завантажених понеділків вона йшла через міський парк і раптом відчула, що їй хочеться зупинитися, присісти на лавочку і просто розслабитися, насолоджуючись шелестом трави, легким подихом вітерцю і теплим літнім сонечком. "Непогано було б трошки пригальмувати"- подумала Клемансо і вирішила організувати друзів і вперше відсвяткувати День неквапливості. Один із способів відсвяткувати цю чудову дату, за словами одного з організаторів свята, - просто зупинитися, зробити глибокий вдих і, може, помилуватися на хмари, що проходять повз)

24 червня, понеділок - Тиждень інформування про шкоду від зловживання наркотиків в Південній Африці

25 червня, вівторок - Всесвітній день вітіліго (За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість хворих на вітіліго в світі становить приблизно 0,8-2,8% від чисельності всього населення. В результаті соціальної стигми і важкого психологічного вантажу більше 100 мільйонів чоловік схильні до цього захворювання. Вітіліго - порушення пігментації, що виражається в зникненні пігменту меланіну на окремих ділянках шкіри)

26 червня, середа- Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігуМіжнародний день на підтримку жертв тортур

30 червня, неділя - Міжнародний день боротьби зі сколіозом (щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії - SAUK)

 

Травень 2019

5 травня, неділяВсесвітній день акушеркиМіжнародний день боротьби за права інвалідів

6 травня, понеділок Міжнародний день без дієт

8 травня, середаМіжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

12 травня, неділяВсесвітній день медичних сестерДень матері в УкраїніМіжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

15 травня, середаМіжнародний день сім’ї

17 травня, п’ятницяВсесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонієюДень пульмонолога

19 травня, неділя День боротьби з гепатитом

20 травня, понеділок Всесвітній день травматолога

23 травня, четверМіжнародний день по викоріненню акушерських свищів

29 травня, середаМіжнародний День розсіяного склерозу

30 травня, четверВсесвітній день боротьби проти астми і алергії

31 травня, п’ятницяВсесвітній день без тютюну

Квітень 2019

2 квітня, вівторокВсесвітній День розповсюдження знань про аутизм

5 квітня, п’ятницяМіжнародний День супу

6 квітня, субота Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

7 квітня, неділяВсесвітній день здоров’я

11 квітня, четвер Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

16 квітня, вівторокВсесвітній день голосу

17 квітня, середа Всесвітній день боротьби з гемофілією

23 квітня, вівторокВсеукраїнський день психолога

25 квітня, четверВсесвітній день боротьби проти маляріїМіжнародний День ДНК

26 квітня, п’ятниця Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

28 квітня, неділяВсесвітній день охорони праці

29 квітня, понеділокМіжнародний день танцю

Березень 2019

1 березня, пятниця- Всесвітній день імунітету

3 березня, неділя – Міжнародний день охорони здоровя вуха та слуху

4 березня, понеділок- Всесвітній тиждень знань про сіль

6 березня , середа – Міжнародний день зубного лікаря, Всесвітній день боротьби з глаукомою, Всесвітній день лімфодеми

12 березня, вівторок - Всесвітній тиждень знань про мозок

14 березня,четвер - Всесвітній день нирки

15 березня - Міжнародний день сну

20 березня, середаВсесвітній день здоров’я ротової порожниниМіжнародний день щастя

21 березня, четверМіжнародний день людини з синдромом Дауна

24 березня, неділяВсесвітній день боротьби з туберкульозомВсеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульозДень фтизіатра

26 березня, вівторок - Фіолетовий день - Міжнародний день хворих на епілепсію

27 березня, середаДень нефролога

Лютий 2019 

4 лютого, понеділок -Всесвітній день боротьби проти раку

6 лютого, середа -Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи

9 лютого, субота -Міжнародний день стоматолога

11 лютого, понеділок -День хворого

15 лютого, п’ятниця -Міжнародний день дітей, хворих на рак

28 лютого, четвер -Всесвітній день рідкісних захворювань

Січень 2019

20 січня, неділяВсесвітній день снігу

30 січня, середаВсесвітній день допомоги хворим на проказу