103
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

Серпень 2019

1 серпня, четвер-7 серпняВсесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

6 серпня, вівторокМіжнародний день Лікарі світу за мир

8 серпня, четверМіжнародний день офтальмології

9 серпня,пятниця- День святого великомученика Пантелеймона- - покровителя усіх лікарів і цілителя хворих

10 серпня, суботаДень фізкультурника

11 серпня, неділяДень працівників ветеринарної медицини

16 серпня, п’ятницяДень чоловічої краси (або День догляду за собою чоловіків)

19 серпня, понеділок Всесвітній день гуманітарної допомоги

20 серпня, вівторокВсесвітній день москітів (В пам'ять про відкриття британського доктора сера Рональда Росса, яке він зробив в 1897 році. Йому вдалося встановити, що саме жіночі особини комарів розносять малярію між людьми)

21 серпня, середа Національний день радіолога в США

22 серпня, четверВсесвітній день мозку (Проголошений в 2014 році Всесвітньою федерацією неврології, заснованою в 1957 році в Брюсселі. Заходи дня спрямовані на підвищення обізнаності громадян про важливість здоров'я мозку)

23 серпня, п’ятницяДень координаторів медичних установ в США (проходить в рамках Тижня координаторів медичних установ в період 23-29 серпня)

25 серпня, неділя - Тиждень мовної патології в Австралії (Дата на 2019 рік - з 25 по 31 серпня. Професійне свято і національна акція австралійських логопедів)

31 серпня, субота - День традиційної африканської медицини; Міжнародний день поінформованості про передозування (Щорічно в світі сотні тисяч людей помирають від передозування наркотиками, здебільшого опіатами)

 

Липень 2019

1 липня, понеділок - Початок тижня поширення знань про синдром абстиненції новонароджених в Огайо, США (це сукупність проблем, які виникають у новонародженого, якщо він підпадав під вплив заборонених препаратів під час перебування в утробі матері); День лікарів в Індії

2 липня, вівторок - Корпоративний тиждень здоров'я в Південній Африці (проходить 2-6 липня)

5 липня, п’ятниця - Національний день профілактики травматизму в Канаді

6 липня, суботаВсесвітній день поцілунку неофіційне свято, придумане в XIX столітті у Великій Британії, а 20 років тому було затверджено Організацією Об'єднаних Націй.

З 1981 року дослідженням природи поцілунку займається Всесвітній комітет охорони здоров'я при ООН.

Наука про поцілунок — філематологія.

Під час поцілунку від однієї людини іншій передається близько 250 бактерій різних культур. “Чужі” бактерії підвищують опірність організму і стимулюють появу антитіл, які активізують імунні механізми. Імунологи називають подібний процес “перехресною імунізацією”.

Справжній пристрасний поцілунок викликає в мозку ті ж хімічні реакції, що стрибки з парашутом і стрілянина з пістолета.

Поцілунок достатньої тривалості набагато кращий, ніж жувальна гумка, нормалізує кислотність в порожнині рота. Цілуючись щоразу після їжі, ви значно знижуєте ризик виникнення карієсу.

Поцілунок викликає значне збільшення пульсу (до 110—120 ударів у хвилину у чоловіків і до 180 у жінок). А це приводить до поліпшення кровообігу, перекачуванню додаткового літра крові. Клітини при цьому отримують додаткову кількість кисню, а життєвий тонус підвищується.

За допомогою довгого поцілунку можна позбутися гикавки.

Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Твої губи в сотні разів чутливіші, ніж кінчики пальців.

Один поцілунок спалює приблизно 3 калорії.

Останні медичні дослідження показали, що тривалий жагучий поцілунок настільки підвищує пульс і рівень гормонів у крові людини, що може вкоротити тривалість його життя майже на 1 хвилину.

11 липня, четверВсесвітній день шоколаду- приурочений до дати привезення шоколаду з Америки до Іспанії –)

     У натуральному какао-порошку ціла аптека елементів, які позитивно впливають на організм людини, а його поживна цінність найвища серед продуктів харчування – 450-600 ккал на 100 г. До того ж шоколадом можна смакувати для схуднення.  За вмістом білків, жирів та вуглеводів види шоколаду майже не відрізняються, однак вуглеводів більше у молочному шоколаді. 

  Шоколад: нормалізує артеріальний тиск, знижує рівень холестерину, підвищує імунітет, швидко втамовує голод, відновлює працездатність, покращує розумову діяльність, розслаблює та знімає стрес.

     Існують три види шоколаду. Білий шоколад містить тільки масло какао. У молочному – менше 45% какао-порошку. Найцінніший – чорний шоколад, що містить не менше 60% какао-порошку.

     Коли ми стомлені або настрій зіпсувався, підсвідомо хочеться з'їсти чогось солоденького. Серед усіх солодощів  шоколод у цьому випадку найкорисніший, але до 50 г на добу.

17 липня, середа - Міжнародний день щирої радості за досягнення інших (International Firgun Day активно відзначається з 2014 року. Firgun на івриті - פירגון - це неформальний сучасний єврейський термін і концепція в ізраїльській культурі, в якому описується справжнє, безкорисливе захоплення або гордість за досягнення іншого)

20 липня, суботаДень шахів в Україні

24 липня, середа - Міжнародний день турботи про себе (Мета заходів International Self-Care Day - дати людям зрозуміти, як дбати про себе для того, щоб бути здоровим)

25 липня, четверДень зубного техніка

28 липня, неділя Всесвітній день боротьби з гепатитом

Червень 2019

1 червня, субота Всесвітній день батьківДень захисту дітейМіжнародний день захисту дітейПочаток літа; Всесвітній день молока (дата встановлена Продовольчою і сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (Food and Agriculture Organization) як знак визнання важливості молока для глобального продовольства. Відзначається з 2001 року); Національний день здоров'я та фітнесу в Канаді (Дата на 2019 рік. Відзначають в першу суботу червня); Місяць поінформованості про травму головного мозку в Канаді

2 червня, неділяДень здорового харчування і відмови від надмірностей у їжі (відзначається з 2011 року); Міжнародний день людей,які пережили рак (Дата на 2019 рік. Виник в США. Відзначається в першу неділю червня)

3 червня, понеділок - Всесвітній день людей з деформацією стопи (World Clubfoot Day - ініціатива Міжнародної асоціації Понсеті на честь дня народження Ігнасіо Понсеті (1914-2009), піонера техніки для корекції вродженої клишоногості без хірургічного втручання)

4 червня, вівторок - Всесвітній тиждень серцевого ритму (Дата на 2019 рік. Проходить з вівторка першого повного тижня червня. Мета - поліпшення діагностики, лікування і якості життя тих, хто страждає на аритмію); Всесвітній день боротьби з карієсом (Міжнародний день був заснований з ініціативи стоматологів у 2013 році. Карієс є одним з найпоширеніших захворювань на Землі. Він вражає емаль і дентин зуба. За даними ВООЗ у всьому світі карієс зустрічається у 60-90% дітей шкільного віку і майже у 100% дорослих людей)

6 червня, четвер - Національний день обізнаності про хворобу Хантінгтона в США (хвороба Хантінгтона - спадкове захворювання, при якому у людей середнього віку з'являються періодичні м'язові посмикування або спазми і відбувається поступова дегенерація мозкових клітин, приводячи до хореї, атетозу і погіршення інтелектуальних функцій)

8 червня, субота -Всесвітній день обізнаності про пухлини головного мозку(World Brain Tumor Day - відзначається з 2000 року. Цей день вперше був відзначений Німецькою асоціацією медичної допомоги при пухлинах головного мозку (Deutsche Hirntumorhilfe eV). Це некомерційна організація, мета якої - підвищення обізнаності громадськості та розповсюдження методів лікування для людей, які страждають цим захворюванням)

11 червня, вівторок - Канадський тиждень чоловічого здоров'я(з 11 по 17 червня)

13 червня, четвер -Міжнародний день поширення інформації про альбінізм; День помічників медсестри в США (Дата на 2019 рік. Відзначається у другий четвер червня, в перший день Національного тижня помічників медсестер)

14 червня, п’ятниця - Всесвітній день донора крові

15 червня, субота -День захисту людей похилого віку (Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання відносно літніх людей)

16 червня, неділя - День батька (День тата)День медичного працівника

19 червня, середа - Всесвітній день обізнаності про серповидноклітинну анемію (World Sickle Cell Day. Серповидноклітинна анемія - спадкова гемоглобінопатія, пов'язана з таким порушенням будови білка гемоглобіну, при якому він набуває особливої кристалічної будови. У періоди гемолітичних криз у хворих відзначається різке падіння рівня гемоглобіну, яке супроводжується високою температурою , чорним кольором сечі та ін.); Всесвітній день прогулянки (World Sauntering Day створений в 1979 році WT Rabe у відповідь на зростаючу популярність бігу підтюпцем. Вважається, що перший захід, присвячений цьому дню відбувся в Гранд-готелі на острові Макінак в Мічигані, США. Гранд-готель має найдовший ганок в світі висотою 200 метрів. Ідея дня полягає в тому, щоб спонукати людей не поспішати і краще оцінити красу навколишнього світу)

21 червня, п’ятниця -Міжнародний День Йоги; Міжнародний день неквапливості(Дата на 2019 рік. Відзначають в День літнього сонцестояння. Ідея виникла в березні 2001 року у Клемансо Баучер, громадської працівниці з Монреаля. Мати трьох дітей, Клемансо в той момент перебувала в стані хронічного стресу. В один з суєтних завантажених понеділків вона йшла через міський парк і раптом відчула, що їй хочеться зупинитися, присісти на лавочку і просто розслабитися, насолоджуючись шелестом трави, легким подихом вітерцю і теплим літнім сонечком. "Непогано було б трошки пригальмувати"- подумала Клемансо і вирішила організувати друзів і вперше відсвяткувати День неквапливості. Один із способів відсвяткувати цю чудову дату, за словами одного з організаторів свята, - просто зупинитися, зробити глибокий вдих і, може, помилуватися на хмари, що проходять повз)

24 червня, понеділок - Тиждень інформування про шкоду від зловживання наркотиків в Південній Африці

25 червня, вівторок - Всесвітній день вітіліго (За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість хворих на вітіліго в світі становить приблизно 0,8-2,8% від чисельності всього населення. В результаті соціальної стигми і важкого психологічного вантажу більше 100 мільйонів чоловік схильні до цього захворювання. Вітіліго - порушення пігментації, що виражається в зникненні пігменту меланіну на окремих ділянках шкіри)

26 червня, середа- Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігуМіжнародний день на підтримку жертв тортур

30 червня, неділя - Міжнародний день боротьби зі сколіозом (щорічна подія виникла у 2013 році з ініціативи Асоціації сколіозу Великобританії - SAUK)

 

Травень 2019

5 травня, неділяВсесвітній день акушеркиМіжнародний день боротьби за права інвалідів

6 травня, понеділок Міжнародний день без дієт

8 травня, середаМіжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

12 травня, неділяВсесвітній день медичних сестерДень матері в УкраїніМіжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

15 травня, середаМіжнародний день сім’ї

17 травня, п’ятницяВсесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонієюДень пульмонолога

19 травня, неділя День боротьби з гепатитом

20 травня, понеділок Всесвітній день травматолога

23 травня, четверМіжнародний день по викоріненню акушерських свищів

29 травня, середаМіжнародний День розсіяного склерозу

30 травня, четверВсесвітній день боротьби проти астми і алергії

31 травня, п’ятницяВсесвітній день без тютюну

Квітень 2019

2 квітня, вівторокВсесвітній День розповсюдження знань про аутизм

5 квітня, п’ятницяМіжнародний День супу

6 квітня, субота Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку

7 квітня, неділяВсесвітній день здоров’я

11 квітня, четвер Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

16 квітня, вівторокВсесвітній день голосу

17 квітня, середа Всесвітній день боротьби з гемофілією

23 квітня, вівторокВсеукраїнський день психолога

25 квітня, четверВсесвітній день боротьби проти маляріїМіжнародний День ДНК

26 квітня, п’ятниця Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

28 квітня, неділяВсесвітній день охорони праці

29 квітня, понеділокМіжнародний день танцю

Березень 2019

1 березня, пятниця- Всесвітній день імунітету

3 березня, неділя – Міжнародний день охорони здоровя вуха та слуху

4 березня, понеділок- Всесвітній тиждень знань про сіль

6 березня , середа – Міжнародний день зубного лікаря, Всесвітній день боротьби з глаукомою, Всесвітній день лімфодеми

12 березня, вівторок - Всесвітній тиждень знань про мозок

14 березня,четвер - Всесвітній день нирки

15 березня - Міжнародний день сну

20 березня, середаВсесвітній день здоров’я ротової порожниниМіжнародний день щастя

21 березня, четверМіжнародний день людини з синдромом Дауна

24 березня, неділяВсесвітній день боротьби з туберкульозомВсеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульозДень фтизіатра

26 березня, вівторок - Фіолетовий день - Міжнародний день хворих на епілепсію

27 березня, середаДень нефролога

Лютий 2019 

4 лютого, понеділок -Всесвітній день боротьби проти раку

6 лютого, середа -Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій, які калічать жіночі статеві органи

9 лютого, субота -Міжнародний день стоматолога

11 лютого, понеділок -День хворого

15 лютого, п’ятниця -Міжнародний день дітей, хворих на рак

28 лютого, четвер -Всесвітній день рідкісних захворювань

Січень 2019

20 січня, неділяВсесвітній день снігу

30 січня, середаВсесвітній день допомоги хворим на проказу

Грудень 2018

1 грудня,суботаВсесвітній день боротьби зі СНІДомДень невролога

3 грудня,понеділокМіжнародний День людей з інвалідністю

9 грудня , неділяДень благодійності

10 грудня, понеділокДень прав людини

11 грудня, вівторокВсесвітній день хворого на бронхіальну астму

19 грудня,середаМіжнародний день допомоги бідним

20 грудня,четверМіжнародний день солідарності людей