103
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

20 серпня 2018-го року виповнюється 110-ть років від дня народження Героя Соціалістичної праці, багаторічного головного лікаря Київської станції швидкої медичної допомоги Наталії Андріївни Ленгауер.

Є імена-символи.

Таким символом для Центру екстреної (швидкої) медичної допомоги міста Києва є ім’я Наталії Андріївни Ленгауер.

Наталія Андріївна очолювала станцію 27 років (1948-1975). З її діяльністю на цій посаді пов’язана ціла епоха у розвитку швидкої медичної допомоги України і тодішнього Радянського Союзу.

Серед найголовніших здобутків, що одержали світове визнання, варто назвати створення першого в історії нашої служби швидкодопоміжного кардіологічного авангарду – центру боротьби з тромбоемболітичними захворюваннями, своєрідної кардіологічної клініки на колесах, що взяла на свої плечі функції допомоги хворим із загрозою інфаркту міокарда на догоспітальному етапі. Ця новація, що врятувала не одну тисячу життів, була заряджена і приведена в рух енергією, ентузіазмом та професіоналізмом Наталії Андріївни Ленгауер.

Вона була талановитим організатором охорони здоровя, за досягнення на цій ниві Наталію Андріївну Ленгауер нагороджено «Золотою Зіркою» - Герой Соціалістичної праці. Можливо, для молодшого покоління це звання звучить атавізмом минулого, однак, досягнення київської швидкої в боротьбі з ішемічного хворобою серця як провісника інфаркту не можуть бути знівельовані часом. Вони і з позицій сьогоднішнього дня бачаться справжнім проривом в ургентній кардіології.

Досягнення наших спеціалізованих кардіологічних бригад були високо оцінені ВООЗ, свідченням чого є проведення на нашій базі у 60-х-70-их роках щорічних міжнародних курсів з кардіологічного напрямку та загалом функціональних засад швидкої допомоги.

Не менша заслуга Наталії Андріївни і у створенні дружного новаторського колективу Київської станції швидкої медичної допомоги, що завжди прагнув і прагне йти у фарватері революційних перетворень у справі екстреної медичної допомоги.

Колектив Центру ЕМД та МК шанує пам’ять  Н.А. Ленгауер. Ось уже 21 рік ми відзначаємо день народження Наталії Андріївни (мами Фруми) - 20 серпня несемо квіти до місця її вічного упокоєння на Лук’янівський цвинтар, подумки звітуємо про успіхи служби.

Поруч з її іменем завжди хочеться бути на висоті.

 

От і сьогодні міркуємо, що скажемо їй ….

1.jpg

Н.А.Ленгауер на будівництві корпусу підстанції № 1

 

 на вул. Леніна,37-Б, (нині вул. Б.Хмельницького), 1962 рік.

 

2.jpg

 

Ленгауер Н.А. в перші дні на посаді головного лікаря станції

 

ШМД м. Києва. Фото 1948 року

3.jpg