103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

ВІЛСНІД_картинка.jpg

      Україна посідає перше місце за масштабами поширення ВІЛ-інфекції у Європі, зокрема, через низький рівень виявлення цієї інфекції.

Про це на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, заявила заступниця міністра МОЗ з питань євроінтеграції Ольга Стефанишина, повідомляє кореспондент Укрінформу.

     “Україна лідирує в Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції. Водночас сьогодні немає проблем із забезпеченням препаратами проти ВІЛ-інфекції. В Україні є люди, які живуть з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні ВІЛ - це просте хронічне захворювання, якого не варто боятися. Люди з ВІЛ-інфекцією можуть нормально жити, народжувати здорових дітей, працювати, відпочивати. МОЗ робить усе, щоб фінансування програми лікування ВІЛ/СНІДу були повними”, - зазначила Стефанишина.

     За її словами, в Україні - низький рівнь виявлення ВІЛ-інфекції: близько сотні тисяч українців не підозрюють про свій статус.

    “Вони просто живуть, їх здоров'я погіршується, бо вони не вживають ліки. Саме ця проблема є найактуальнішою для нашої країни”, - зазначила Стефанишина.

     Вона закликала кожного українця пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції.

     “Тест зробити дуже просто. Зокрема, й звернутися до свого сімейного лікаря. Цей аналіз входить у пакет гарантованих медичних послуг”, - наголосила Стефанишина.