103
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

09.01.2019

shvidka-skoraya.jpg

 

     Експерти, провівши з бригадами швидкої три доби у 26-и населених пунктах України, зясували,що середній час реагування "швидкої допомоги" на виклик з моменту отримання повідомлення бригадою і до першого контакту з пацієнтом становить 8,5 хвилин. 56% викликів здійснюються у рамках 10 хвилин, а 94% всіх викликів - в межах 20. Про це передає "Хвиля" з посиланням на прес-службу МОЗ

     Експерти   підрахували, що найчастіше медики відправляються на виклики, пов'язані з втратою свідомості та скаргами на серцево-судинні проблеми.

     За даними дослідників, у 23,9% викликів постраждалим вдавалося допомогти на місці, 18,6% випадків закінчувалися госпіталізацією, а 2% — смертю.

     Середнє перебування "швидкої" на місці — 17 хвилин, середній час транспортування в лікарню — 10 хвилин. Дивним виявилося те, що 43,2% пацієнтів "швидкої" приймають гомеопатичні препарати. 

     Згідно з рекомендаціями експертів ВООЗ, крім загального збільшення фінансування системи екстреної медичної допомоги, для поліпшення її роботи необхідно приділити увагу системі навчання і підвищення кваліфікації працівників екстреної медицини. Експерти рекомендують виділити кошти для створення спеціальних відділень екстреної допомоги у всіх лікарнях. Крім того, експерти ВООЗ пропонують переглянути робочі протоколи і вимоги до працівників. Особливу увагу було звернено на те, що варто переглянути перелік препаратів і послідовність дій працівників, тому що вони вже дещо застаріли.ВООЗ дійшли кількох невтішних висновків. Приміром, деякі препарати для надання екстреної допомоги виявилися неефективними. Наприклад, магнезит вже давно визнано марним при хворобах серця.