103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

17.10.2019

грип.jpg

       З настанням холодів в Україні розпочинається зростання простудних захворювань. Аби вберегти себе від цієї участі, лікарі рекомендують, в першу чергу, робити щеплення.

      Грип – це гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Грип має симптоми, схожі з ГРВІ, але грип за своїми наслідками є набагато небезпечним аніж інші ГРВІ.

      Лише за перший тиждень жовтня на ГРВІ та грип захворіли 138 тисяч осіб, з них 70% діти до 17 років. Хтось лікувався вдома,а хтось звертався за допомогою до свого сімейного лікаря.

      Думки людей щодо вакцинації також розходяться. Одні вважають, що вакцинуватись потрібно,що це актуально та дуже важливо, навіть роблять це всією сім’єю. Інші, навпаки, схиляються до профілактики грипу за рахунок вживання здорової їжі та заняттям спортом.

      Вакцини від грипу є вже в наявності в окремих аптеках вашого міста. Ви можете її придбати за власний рахунок, або безкоштовно, звернувшись до свого сімейного лікаря. Наразі є 2 види вакцин: французька та південнокорейська. Вакцинуватися чи ні, це особиста справа кожної людини.

      За даними МОЗ України, очікується дві хвилі захворювання на грип та ГРВІ, в наступному сезоні 2019-2020. Тому доречним буде, саме зараз зробити щеплення.

 Автор: Наталя Холявицька.  Джерело:https://itmed.org/news/sezon-gripu-vidkrito-v-mistakh-ukraini-z-yavilisya-vaktsini/