103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

   20 травня- Всесвітній День травматолога

20.05.2020

фото4.jpg

Історія  медицини розпорядилася таким чином, що екстренка  тісно співпрацює з лікарями-травтологами,бо чимала частка викликів  “швидкої “  пов’язана саме з травмами. Отже, цей День ми можемо у певному сенсі називати і своїм святом. Проте сьогодні будемо вітати своїх колег-травматологів. Бажаємо вам  міцного здоров’я, успіхів у своїй  медичній практиці, сімейного щастя і більше посмішок, тому що ваші посмішки мають анестезуючий ефект.

Травматологія – хірургія ушкоджень, прародителька всіх хірургічних спеціальностей, один з найдавніших розділів клінічної медицини, історія якого налічує багато століть. З початку зародження цивілізації і до сьогодні людство страждає від поранень і каліцтв. Неминучість травм, поранень, каліцтв у всі часи і в усіх народів спонукала до розвитку травматологію.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від пошкоджень опорно-рухового апарату щорічно гине біля 2 млн. людей, а близько 30 млн. людей отримують травми різного ступеня тяжкості. Щорічні збитки від травматизму складають майже 4% світового валового доходу. За прогнозами ВООЗ до 2020 р., якщо не вжити радикальних заходів, смертність від травм вийде на 3 місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

Сучасна травматологічна наука стрімко розвивається. Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам – малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати, в діагностиці і лікуванні використовуються комп’ютерні технології. Багато залежить і від спеціалістів. Травматології кожен день стикаються з безліччю травм своїх пацієнтів, іноді трапляються дуже складні і важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність. Готовність лікарів-травматологів прийти на допомогу зберігає життя і здоров’я при найрізноманітніших пошкодженнях.

Дорогі наші колеги! Успіхів вам!