вакцинація_картинка.jpg

У МОЗ розповіли, яку вакцинацію повинна отримати дитина для захисту організму від інфекції протягом усього життя.Фахівці розробили певну схему вакцинації.

Протягом життя людина має пройти вакцинацію проти: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, кашлюка, дифтерії, правця, паротиту, краснухи, кору та ХІБ-інфекції. Більшість вакцин роблять до 12 місяців від народження.

Вакцинація є дуже важливою, адже проти певних інфекцій у людини формується довічний імунітет, зокрема, проти кору, паротиту та краснухи.

Імунітет проти дифтерії, правця і кашлюка зберігається впродовж 7–10 років, тож кожні 10 років необхідно робити ревакцинацію – повторне введення вакцин проти цих захворювань.

“Щоби виробити у дитини імунітет проти гепатиту В, необхідно ввести їй 3 дози вакцини, проти дифтерії і правця – понад 4 дози, проти кору, паротиту і краснухи – 2 дози”, – зазначають у МОЗ.

Трапляються випадки, що у деяких людей імунітет після щеплень не формується. Для таких існує високий ризик захворіти.

Нагадаємо, раніше медики назвали побічні реакції від щеплень - температура, почервоніння, набряклість. Це основні і звичні реакції організму, яких не варто боятися.

Нагадаємо, відмова від обов’язкових щеплень від кору призвела до найгіршого розвитку ситуації з цією хворобою в Україні.

Спалах  захворювання на кір розпочався в Україні в 2017 році. За даними Центру громадського здоров’я, кількість хворих за 11 місяців минулого року збільшилася в 43 рази. Інфекція продовжує поширюватися і у 2018-му.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК