103 прийом викликів від населення
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

У багатьох магнітні бурі викликають головні болі, нездужання, мігрені, прискорене серцебиття, перепади кров'яного тиску, безсоння . . . У людей похилого віку підвищується частота інфарктів міокарда та інсультів.

Всім може допомогти прогноз магнітних бурь (календар магнітних бурь):

Прогноз магнітних бурь

Пpoгнoз мaгнитныx буpь

Інформер магнітних бурь за даними 12-ти геофізичних обсерваторій світу прогнозує геомагнітний індекс Землі (Cr-index від 1 до 9) на 3 дні, кожні 3 години.
Зелений колір стовпчиків - безпечний рівень геомагнітної активності.
Червоні стовпчики - магнітна буря (Cr-index > 5), чим вони вище, тим сильніше гряне буря.
Рівень, з якого помітно вплив на здоров'я метеочутливих людей (Cr-index > 6), позначений горизонтальною червоною лінією.

Як визначити вплив на Ваше здоров'я магнітних бурь?. Для цього звірте свій стан з показаннями інформера. Особливо результативними є спостереження в нечасті періоди магнітних бурь.
Якщо прийдете до висновку, що не чутливі до таких бурь, будьте здорові і забудьте про них.

У разі Вашої метеочутливості, близьких, дітей, - прогноз допоможе в періоди магнітних бурь розумно спланувати свої справи і не "налетіти в шторм на рифи".

Що робити в магнітну бурю?
Бажано, не вживати алкоголь, утриматись выд великих фізичних, психологічних, розумових навантаженнь.
У дні магнітних бур у крові підвищується рівень холестерину. Намагайтеся не їсти жирного і солодкого.
При хронічних хворобах серця - краще тримати під рукою ліки. Відновити прийом протизапальних препаратів (вольтарен, диклоберг, метиндол тощо).

Люди реагують на магнітну бурю по-різному. Одні погано себе почувають за два-три дні до її початку, інші - під час шторму, треті - через добу-дві. Поспостерігайте за своїм станом, звіряючись з прогнозом геомагнітної обстановки, щоб зрозуміти, коли нездужання долає саме Вас.

Коли Cr-index > 7, полярні сяйва видно до тропіків. Можливі перебої в супутниковій навігації, часткові руйнування енергетичних систем, трансформаторів, відключення захисних систем. Є місця, де прояви магнітних бур особливо сильні: у літаках, метро, на Півночі.