image-2-1.jpg

 

 

За час пандемії з 2600 співробітників бригад швидкої допомоги в Києві на COVID-19 перехворіли  86 людей.

Про це в ефірі Громадського радіо заявив Анатолій Вершигора, керівник Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф столиці.

Він додав, що в ситуації, що склалася, бригади «швидкої» постійно перебувають на передовій у боротьбі з коронавірусом, тому дуже важливо найперше убезпечити їх самих перед викликом до пацієнта.

«Сьогодні за день ми виконуємо близько 1700 викликів, приблизно 600 з них йде на госпіталізацію. Але ми маємо убезпечити свій персонал. І якщо іноді ми довго їдемо, то це не на якусь надзвичайну ситуацію, а до пацієнта з температурою, позитивним тестом на коронавірус. У цьому випадку бригада має захистити себе, тому час, можливо, йде на те, щоб одягти засоби індивідуального захисту».

Іноді буває так, що швидка приїжджає на виклик і від пацієнта уже дізнається, що у нього підтверджений COVID-19, бригада одягла лише рукавички і маски, а потрібно було одягти костюм.

«Звичайно, тоді уся бригада після такого виклику йде на самоізоляцію. Зараз на одну-дві бригади менше тому, що пацієнти мають чесно сказати, що з ними трапилось».

В Україні за добу виявили майже 12 тисяч нових випадків коронавірусу. Захворіли понад півтисячі дітей і понад півтисячі медичних працівників.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК