103
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

21.12.2018

фальсифікат.jpeg

МОЗ радить українцям не купувати ліки в інтернеті, бо продаж ліків онлайн на даний час в Україні на законодавчому рівні не врегульований. У 99% випадків - це фальсифікат або контрабанда.

Про це в коментарі УНН повідомив керівник Державного фармакологічного центру МОЗ Віктор Чумак.

Не розроблено ліцензійні умови для продажу ліків в інтернеті. А якщо у вас є ліцензія на торгівлю - значить, у вас є умови для зберігання ліків, для контролю за їх якістю. У разі інтернету - це кіт у мішку. Як з евробляхами, - зазначив він.

Ліки, які продають в інтернеті, коштують дешевше. Але, за словами Віктора Чумака, тільки тому, що у 99% випадків – це контрабанда або фальсифікат.

“Взагалі невідомо, звідки продавці беруть ці ліки. Цілком можливо, що це будуть далеко не ліки. Тому потрібно обходити такі покупки десятою дорогою, - каже Віктор Чумак.

За даними МОЗ, українці витрачають значні кошти на ліки, які не працюють. Причини такої тенденції, на думку чиновників, у неконтрольованій рекламі лікарських засобів.

З іншого боку, як вважають депутати, аптеки в Україні перетворилися в супермаркети, які переслідують, передусім, комерційні цілі, забувши про соціальну відповідальність і місію.

Аби навести лад на аптечному ринку, в парламенті зареєстрували законопроект №8591, який передбачає низку обмежень для власників мережевих аптек. Таким чином, законодавці прагнуть поліпшити конкуренцію і знизити ціни на лікарські засоби.