103
SMS на 10003 для людей з вадами слуху та мови (абонентам Київстар)
ssmp@health.kiev.ua
  Офіційний веб сайт

01.03.2019

вакцинація.jpg

 

Україна очолила “тривожно високий” ріст захворюваності на кір у світі, заявляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).Про це повідомляє радіоСвобода”.

   У своєму звіті, оприлюдненому 1 березня, організація вказує, що причиною цього є, зокрема “антивакцинувальна кампанія”, через що люди відмовляються від щеплень проти хвороб, “яким можна запобігти і які є потенційно смертельними”.

     Україна на першому місці з десяти країн, де минулого року було найбільше випадків кору.

     “Майже всім цим випадкам (захворювання на кір – ред.) можна запобігти, але при цьому діти все одно інфікуються… Кір – це хвороба, але дуже часто реальною інфекцією є дезінформація, недовіра і халатність. Ми повинні робити більше для точного інформування кожного з батьків, щоб допомогти безпечно вакцинувати кожну дитину, – заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

Читайте також: Кількість випадків смертей від кору зростає

     ЮНІСЕФ повідомляє, що, за статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 2018 року в Україні було 35120 випадків кору при п’яти тисячах випадків у попередньому році.

     За даними українського уряду, за перші два місяці 2019 року інфіковано понад 24 тисячі людей. Найгірша ситуація – на Львівщині.

     Від початку спалаху в 2017 році від кору в Україні померли 30 людей.

     Крім України, в списку країн, де поширюється кір – Філіппіни, Бразилія, Ємен, Венесуела, Сербія, Мадагарскар, Судан, Таїланд, Франція.

     ЮНІСЕФ також висловлює занепокоєння виявленням випадків кору в країнах, які раніше були оголошені вільними від цього захворювання. Йдеться про Молдову, Чорногорію, Узбекистан.

     У світі 98 країн повідомили про збільшення кількості випадків кору в 2018 році порівняно з 2017-им.

     “Це тривожний дзвінок. У нас є безпечна, ефективна і недорога вакцина проти дуже заразної хвороби – вакцина, яка рятувала майже мільйон життів щороку протягом останніх двох десятиліть”, – наголосила Фор.

     Вакцинація є життєво важливим інструментом для захисту дітей, – додала вона.

     Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

     Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.