1.  Коли на вулиці мороз і часті перепади атмосферного тиску, організм людини  потрапляє у стресову ситуацію- звужуються судини, підвищується артеріальний тиск, згущується кров. Від різких перепадів температури  особливо страждають наші судини. На вулиці звужуються, а в приміщенні - розширюються. Такі коливання найбільше відчувають  люди, котрі і без того мають «букет» серцево-судинних хвороб. Їм треба бути особливо уважними до свого здоров’я. При переходах з приміщення на вулицю  і навпаки не поспішайте, дайте  організму  шанс адаптуватися до  зміни температури.

2.  Це та ситуація, коли не зайве замислитися над шкідливими звичками – радить консультаційно-інформаційний відділ (1583) 

 -  Може,  прийшов час кинути курити. Багато людей не знають, що лише одна цигарка за лічені хвилини може підвищити артеріальний тиск. А це тому, що нікотин, смоли і інші шкідливі речовини, потрапляючи в організм, одразу викликають звуження судин.

 -  Друга біда для здоров’я - алкоголь. Це отрута для ваших судин. У морозну погоду алкоголь призводить не лише до спазму, а й до переохолодження організму.

3. Підкорегуйте свій раціон харчування. Включіть до нього корисні жири - рибу та горіхи.  Не забувайте про  овочі, фрукти. Обережніше поводьтеся із сіллю. На добу її достатньо  однієї чайної ложечки.

4. Зайва вага. Вона завжди недоречна. Особливо, коли йдеться про ризик гіпертонії. Запам’ятайте, кожні скинуті 5 кг це  зниження тиску на 10-15 мм рт. ст.

А ще постарайтесь довше поспати, ніж зазвичай. Бо недосип це- перевтома, а відтак, скачки артеріального тиску.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК