Є люди, котрі мало хворіють на застуду та грип. При цьому, вони не завжди вирізняються румянцем чи атлетичністю. У чому ж секрет? Науковці дійшли висновку, що найвірогідніше  причина лежить у площині корисних  життєвих звичок. Ось деякі узагальнення із сайту Портал здоровя”.

Корисна звичка №1 - мити руки після вулиці

Виходячи на вулицю, особливо під час епідемії грипу, то , хочете цього чи ні, а помножуєте вірогідність підхопити вірус. Ручки дверей підїзду, поручні в транспорті, двері в офіс, рукостискання і т.д.- все це може стати джерелом інфекції. Варто вам потерти очі, почухати носа і….вірус уже на вашій слизовій.

Отже, щойно увійшовши  в приміщення з вулиці,  вимийте руки з милом чи обробіть їх антисептичними серветками. В ідеалі, мити руки треба кілька разів на день.

Корисна звичка  №2 – завжди майте при собі носовик

Він знадобиться вам, коли захочете почухати носа або око, а  руки помити нема можливості. Цим аксесуаром можна прикрити рот, якщо , приміром, у транспорті ви опинитеся поруч із хворою людиною

Корисна звичка №3- обов’язково снідайте

Відмовившись від сніданку, ви позбавляєте себе не лише енергетичного заряду для життєдіяльності організму, а й послаблюєте імунітет. При надходженні їжі, наш організм виробляє ендорфіни і кількість імунних клітин на слизовій збільшується. Такий нехитрий механізм зміцнює імунітет дихальних шляхів і ви опиняєтеся під його посиленим захистом першу половину дня. Наступним на ваш захист стане обід.

Корисна звичка №4 - домовляйтеся про зустріч заздалегідь

Це не просто правило хорошого тону. У такий спосіб ви можете дізнатися чи здоровий ваш візаві. Якщо ні, то нащо наражати на небезпеку обох?

Корисна звичка №5 – пийте гарячий чай на роботі

Цей приємний ритуал допомагає змивати із слизової віруси грипу, підвищує місцеву температуру тканин, що вбирає інфекцію на місці.

Корисна звичка №6 – уникайте розмов у транспорті

Якщо ви захоплені чтивом, то менше спілкуєтеся, менше обмінюєтеся інфекцією. До того ж, заглибившись у книгу, ви вдихаєте повітря нижніх шарів, де значно менше хвороботворних бактерій та вірусів, - тепле повітря завжди вгорі.

Корисна звичка №7 - ходити на роботу пішки

Звісно, для цього треба вийти з дому раніше. Та й  в умовах великого міста це проблематично. Але в такий спосіб ви уникаєте транспорту, де віруси та інфекція циркулюють особливо активно. Окрім профілактики хвороби, ходьба допоможе підтримати хорошу фізичну форму, що теж позитивно впливає на імунітет.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК