авокадо_картинка.jpg

Всі напевно чули, що авокадо - це справжній суперпродукт.  Сайт здорового способу життя «Живи активно» наводить чотири вагомі причини якомога  частіше вживати цей фрукт.

1.Ви знижуєте ризик серцево-судинних захворювань Вони -  головна причина смерті у більшості країн світу, в тому числі й в Україні. Авокадо зміцнює серцево-судинну систему, оскільки в ньому добре збалансовані жири: дуже мало насичених жирних кислот, зате досить ненасичених жирних кислот (переважно мононенасичених). Споживання надмірної кількості насичених жирів (> 10% від загального числа калорій) може підвищити рівень поганогохолестерину. А ось споживання достатньої кількості ненасичених жирів допомагає знизити його рівень, натомість  підтримати в нормі «хороший» холестерин. Крім корисних жирів, авокадо також містить потужний мікс поживних речовин і антиоксидантів, таких як каротиноїди і феноли. Ці сполуки допомагають запобігти запаленню і окисному стресу в кровоносних судинах, і також поліпшують кровоплин. Деякі вчені дотримуються думки, що дієта з вмістом мононенасичених жирів, таких які є в авокадо, є здоровішою для серця, ніж дієта з низьким вмістом жиру. Вам буде простіше втримати правильну  вагу. Авокадо дає відчуття ситості і цим допомагає  не набирати зайвих кілограмів. Насичувальні  властивості авокадо пояснюються великою кількістю клітковини  в ньому - в середньому близько 14 грамів на плід.

2. Також авокадо поліпшує чутливість клітин до інсуліну, що важливо і для запобігання виникненню цукрового діабету, і для контролювання голоду.

3. Ви можете знизити ризик виникнення ракових захворювань Авокадо забезпечує організм численними фітохімічними сполуками, які допомагають запобігти раку, в тому числі ксантофіл і феноли. Білкове з'єднання під назвою глутатіон, як і лютеїн, пов'язують з уповільненням розвитку раку ротової порожнини.  Є також попередні дані досліджень про те, що в тих, хто регулярно їсть авокадо,   рідше виникає рак  молочної залози і простати.

4.Ви ефективно захищаєте свої очі і шкіру. Вся справа в тих же ксантофілах-каротиноїдах, що містяться в авокадо, і   до яких відносять лютеїн і зеаксантин. Ці сполуки допомагають сповільнити виникнення і прогресування вікової макулярної дегенерації  і таким чином запобігають зниженню зору, пов'язаному з віком.. Крім того, лютеїн і зеаксантин діють як буфери від окисного ушкодження ультрафіолетовими променями, зберігаючи нашу шкіру гладкою і здоровою.

 Вища біодоступність (простота поглинання нашим організмом) каротиноїдів з авокадо, порівняно з багатьма іншими фруктами і овочами, робить авокадо воістину суперпродуктом. Крім безлічі переваг для здоров'я, авокадо має додатковий кулінарний бонус - це смачний “м'ясистийпродукт, який можна додавати в смузі, салати, соуси, готувати з авокадо самостійні страви. Тому сміливо експериментуйте і щоразу  отримуйте порцію здоров'я!

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК