болить_горло_картинка.jpg

Сухий гавкучий кашель: у чому небезпека ларинготрахеїту0

Сухий кашель та осиплий голос часті супутники  застуд. Це також симптоми ларинготрахеїту- запального процесу одночасно і гортані, і трахеї. Недуга особливо небезпечна для дітей молодше 5-и років. Сьогодні на фоні спалаху грипу на ГРВІ ця тема виглядає особливо актуальною. Пише zdorov-info.com.ua 

   Чому виникає запалення у гортані та трахеї?

Гострий ларинготрахеїт розвивається на фоні інфекційного захворювання. Його провокують грип, ГРВІ. кір, вітрянка. Хвороба може стати наслідком ускладнення від хронічного тонзиліту або ангіни(гострого тонзиліту), риніту або синуситу.

На розвиток ларинготрахеїту впливають наступні фактори:

  • Ослаблений імунітет, часті хвороби ( в том числі і хронічні), переохолодження.
  • Захворювання органів дихання – астма, емфізема легенів та ін..
  • Порушення носового дихання – при хронічних синуситах, викривленнях носової перегородки, травми носа, алергії.
  • Природні фактори – надто сухе або вологе повітря, погана екологія(запиленість, смог)
  • Професійні фактори – робота на шкідливому виробництві, голосові  і дихальні навантаження.
  • Куріння.

Ознаки ларинготрахеїту та ускладнення хвороби

Ларинготрахеїт характеризується сухим, гавкучим кашлем – це його головна розпізнавальна  ознака. Кашель може бути у вигляді нападів, особливо, вночі на вранці. Його, як правило, провокує холодне повітря, сміх,рухова активність. Для ларинготрахеїту також характерні осиплість голосу, сухість в горлі,  першіння, виділення в’язкої  мокроти, якої стає все більше.
Якщо ларинготрахеїт не лікувати або лікувати неправильно, то стан хворого може ускладнитися бронхітом і навіть пневмонією. У дітей молодше 5-и років може статися звуження просвіту гортані і порушення дихання (так званий, помилковимй круп), що вимагає термінової госпіталізації.

  

Лікування та профілактика ларинготрахеїтів

У більшості випадків ларинготрахеїт лікується у домашніх умовах. Але звернутися за порадою  до ЛОРа, педіатра чи терапевта необхідно. Окрім прийому медикаментів, дуже важливо дотримуватися постільного режиму, більше пити теплих напоїв ( не кислих), регулярно проводити вологе прибирання приміщення, провітрювання. Добре прислужиться у цій справі інгаляція. Особливо зручно робити її нібулайзером.

Загалом, профілактика ларинготрахеїту така ж як і застуди. Найперше, дбати про зміцнення імунітету протягом усього року. Не допускати виникнення хронічних хвороб ЛОРорганів. В сезони поширень ГРВІ та грипу уникати скупчень людей, контактів з хворими та дотримуватись особистої гігієни.

 

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК