temperatura-40-i-kashel.jpg

Головною ознакою застуди та грипу є висока температура тіла. Вважається, що  до того, доки вона не підніметься до 38,5 градусів, збивати її лікарськими засобами не треба, аби не нашкодити імунній системі, дати їй самій  боротися з вірусом, виробляти антитіла і, таким чином, триматися в тонусі. 

Сьогодні ми згадаємо поради народної медицини, як нормалізувати температуру тіла і заодно підсилити захисні  функції організму.

Пять  способів, що допоможуть понизити температуру  тіла без таблеток:

Обтирання. Можна використати розчин оцту або спирту /горілки з водою, також ефективною  в цьому випадку є проста тепла вода.
Змоченою таким чином тканиною треба протерти відкриті ділянки тіла хворого. Якщо йому стане холодно,- укрийте  ковдрою, душно- зніміть теплий одяг.

Мокрі шкарпетки. Треба  намочити їх у теплій воді, одягти на ноги, а зверху  ще одні - сухі. Дуже скоро хворий почне пітніти і після цього  жар послабшає. 

Лід. Цей метод один із дуже спірних. Якщо помістити під коліна мішечки з льодом, то температура тіла піде вниз. Але тут через різкий перепад температури,  може статися спазм судин, що небезпечно як для дитини, так і для дорослого.

Клізма. Ця процедура допоможе очистити кишковик від токсичних речовин, заодно  знизить температуру і полегшить роботу імунної системи. Але надто захоплюватися клізмами не варто, оскільки разом з патогенними бактеріями з організму вийдуть і корисні, внаслідок чого може постраждати імунна система.

Прийом натуральних жарознижувальних. До них відносять малину, перетерту з цукром. Але тут важливо пам
ятати, що малина потужний алерген. І останнє нагадування - при високій температурі треба пити багато рідини.

Якщо ж, висока температура тримається кілька днів і не  реагує на ваші намагання її понизити, викликайте лікаря.

 За матеріалами сайту  http://hronika.info/medicina

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК