бадьорий_ранок.jpg

25 березня (неділя) в Україні відбудеться щорічний перехід на літній час. Українцям в ніч з 24 на 25 березня о 3:00.потрібно перевести стрілки годинника на одну годину вперед. Це означає, що доведеться вставати на годину раніше.

Людям, як фізично, так і психологічно, важче переносити перехід на літній час, ніж на зимовий, адже прокидатися потрібно буде на годину раніше, ніж зазвичай. Частішають скарги на втому і депресію, знижується працездатність, підвищується дратівливість.

Особливо уважними потрібно бути людям, які мають проблеми з кров'яним тиском і захворюваннями серця – вони найгостріше відчувають на собі зміну у часі.

Починайте адаптуватися до змін хоча б за кілька днів- радить ТСН.

1. Лягаючи спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні, ви зможете значно зменшити стрес від переходу на літній час.

2. Ідеальна температура для сну – не більше 18-20 градусів за Цельсієм.

3. Комфортні умови для засипання відіграють важливу роль: провітріть приміщення, подбайте про тишу та щільно закрийте штори, не користуйтеся гаджетами та телевізором перед сном.

4. Не варто вживати стимулюючі напої перед сном, такі як міцний чай, каву або алкогольні напої - вони також збільшують навантаження на нирки і серце.

5. Вечеряйте не пізніше, ніж за 2-3 години до сну.

6. Піші прогулянки на свіжому повітрі перед сном допоможуть швидше заснути і вранці, уже за новим літнім часом, прокинутися бадьорими та оптимістичними.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК