258.jpg

Серцево-судинні захворювання лідирують в списку факторів смертності серед українців. Деякими звичками люди самі підривають здоров’я свого серця. Це переконливо демонструють наукові дослідження - пише «Медікфорум». Нижче наведемо шість застережень щодо вашого здоровя.

Малорухомість. Звичка проводити багато годин за монітором комп’ютера чи перед екраном телевізора - згубна для серця. Про це заявив голова медичного центру, американський кардіолог Хармоні Рейнолдс. За його словами, шкода здоровю, спричинена тривалим сидінням, не може компенсувати навіть щоденна зарядка – людина має бути активною протягом дня.

Придушення емоцій. В суспільстві не прийнято демонструвати депресію, воно культивує суто позитивне ставлення до життя. Але експерти відзначають: спроби ховати свій душевний негатив погано позначаються на стані міокарда – потрібно знаходити можливість виговорюватися.

Хропіння. Ним страждає більшість. Але багато хто просто не звертає уваги на цю свою особливість. Помилка! Хропіння може бути симптомом серйозного порушення дихання. На цьому тлі виникають проблеми з кровяним тиском.

Погана гігієна ротової порожнини. Користуйтеся зубною ниткою. Ряд наукових досліджень свідчить - недостатньо очищений міжзубний простір, сприяє накопиченню на цих ділянках хвороботворних бактерій, що потрапляючи в організм, можуть викликати запалення.

Неувага до фруктів та овочів. Науковці довели, що люди, котрі вживають овочі та фрукти щодня по пять разів, на 20% зменшують ризик інфаркту та інсульту.

Алкоголь та інсульт. Лікарі нагадують про норми спиртного. Чоловіки повинні випивати в день не більше двох келихів вина(якісного), а жінки не більше – одного в день. Говорячи про сигарети, медики застерігають: щоденне викурювання цього зілля по одній пачці збільшує ризик інфаркту міокарда у пять разів.

 

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК