рекомендації_грип_картинка.jpg

 

Маршрутизація хворих

Зробіть окремий вхід у приймальне відділення для пацієнтів із симптомами грипу та ГРВІ. Визначте маршрут переходу з приймального у клінічне відділення, щоб інфекційні хворі не перетиналися з іншими пацієнтами. Відведіть для пацієнтів із грипом та ГРВІ окрему палатну секцію з допоміжними і функціональними приміщеннями.

Дезинфекція

Організуйте вологе прибирання, щонайменше двічі на день. Знезаражуйте приміщення ультрафіолетовими бактерицидними установками або за допомогою інших дозволених методів. Провітрюйте приміщення за графіком. Дезинфікуйте посуд, предмети догляду за пацієнтами й медвироби.

Режим

Забезпечте оптимальну температуру в приміщеннях. Установіть масковий режим для медперсоналу та пацієнтів. Маски міняйте через 3 години і знезаражуйте як епідеміологічно небезпечні відходи класу Б. Під час епідемії е пускайте відвідувачів до пацієнтів.

Медикаментозна профілактика

Нещепленим громадянам, які контактували з хворим на грип, призначайте противірусні препарати, інтерферони або швидкодіючі індуктори ендогенного інтерферону з негайним ефектом. Тривалість такої профілактики – 2 дні у разі припинення контакту з хворим, 5-7 днів, якщо контакт триває.

Інформування

Видавайте пацієнтам памятки з профілактики грипу та ГРВІ. Вивісьие в холах бюлетені й поостери з інформацією, як уберегтися від респіраторних інфекцій.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК