лихоманка_у_дітей.jpg

   Як діяти, якщо у дитини о 5-и років зявилася лихоманка

     Стан вашої дитини дозволяє лікувати її в домашніх умовах. Однак, можуть виникнути ситуації, коли до лікаря треба звернутися в обовязковому порядку. Коли:

-коли ви не впевнені у своїх знаннях правил догляду за дитиною в домашніх умовах;

-самопочуття дитини погіршилося;

-у дитини зявилися судоми;

- ви побачили у дитини висипання, що не змінює кольору при натисканні (див Склянковий тест);

-лихоманка триває понад 3-4 дні.

        Що необхідно зробити, якщо у дитини лихоманка?

-Робіть профілактику обезвожування - регулярно пропонуйте дитині пиття. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, це- молоко.

         Ознаки обезводжування:

- Запали великі джерельця (мякі ділянки на голові дитини);

- запали очі:

- сухий рот;

- нема сліз

     Якщо ви помітили у дитини ці ознаки, зробіть усе можливе для збільшення вживання рідини, або зверніться за медичною допомогою.

          Одяг

     Дитину з лихоманкою не можна повністю роздягати або переукутувати. Якщо дитина тремтить або пітніє, змініть кількість одягу.

         Ліки для пониження температури

     Препарати (парацетамол чи ібупрофен) для лікування лихоманки давати не обовязково. Але, якщо дитині дуже зле, можете використати дитячий аналог цих препаратів. Перед застосуванням, ознайомтеся з інструкцією щодо правил вживання. Не давайте ці препарати одночасно. Якщо не допомагає один препарат, другий дайте за 2-3 години.

      Вологе обтирання

     Не обтирайте дитину водою. Це не допоможе зняти лихоманку.

       Спостерігайте за дитиною

     Протягом ночі перевіряйте чи не зявилося висипання на тілі дитини, чи не погіршився її стан. Якщови побачили висипання, проведіть ,так званий, «склянковий тест».(див. нижче)

     Дитина з лихоманкою не повинна відвідувати дитячий садок. Повідомте медсестрі вашого дошкільного закладу про хворобу дитини.

      Склянковий тест

     Якщо у вашої дитини зявилося висипання на тілі, вам необхідно провести тест, аби зясувати його природу. Отже, щільно притисніть склянку до ділянки шкіри, де ви побачили висипання. Якщо його видно через скло і воно не міняє свого кольору при натисканні, негайно звертайтеся до лікаря. Ще одна порада. Висипання краще роздивлятися на світлих ділянках шкіри - долонях, підошві, животі.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК