10.01.2019

супрун_ф.jpg

 

       Про це на сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

    "Звичайну застуду з легкими симптомами лікують лише постільним режимом і частим питтям протягом 3-5 днів. Організм цілком може впоратися з вірусом сам. Для лікування грипу або застуди, яка протікає з тяжкими симптомами, застосовують озельтамівір, занамівір та балоксавір, але лише після того, як їх випише лікар", - наголосила Супрун.

    На її думку, не варто приймати таблетки, що полегшують біль у горлі і напади кашлю.

   "Препарати, що зменшують біль у горлі чи полегшують кашель, - не мають жодної доказової ефективності у лікуванні цих симптомів, а просто ненадовго можуть полегшити стан. Температуру дорослим потрібно знижувати лише коли вона більше 38,5 градусів. Для цього краще використовувати парацетамол чи ібупрофен та не перевищувати дозу цих ліків", - зауважила Супрун.

   Вона наголосила, що вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. "Антибіотики виписують лише під час бактеріальних хвороб, коли збудником захворювання є бактерії, наприклад, під час бронхіту чи пневмонії. Але такі препарати призначають лише після аналізу крові та обстеження у лікаря. Деякі симптоми є сигналами, що залишатися вдома небезпечно для життя. Негайно телефонуйте 103, якщо з’явилися - задишка, висипи на шкірі, кровохаркання, синюшний відтінок шкіри, блювання та діарея, біль у грудях, зниження тиску, сповільнений пульс, аритмія, порушення свідомості чи судоми", - зазначила Супрун.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК