Як попередити і як з нею жити?

 Чому потрібно знати свій артеріальний тиск і підтримувати його на нормальному рівні?

Небезпека полягає в тому, що в більшості випадків хворобапочинається безсимптомно, люди її не відчувають і тому невважають необхідним лікуватися, поки не станеться судиннакатастрофа або симптоми не стануть явними внаслідок ураженнятак званих органів-мішеней (очі, нирки, серце,головний мозок).

ОСНОВНІ ПОМИЛКОВІ ПОГЛЯДИ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МАЮТЬПІДВИЩЕНИЙ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК

Поняття, що артеріальний тиск потрібно знижувати тільки дотак званого “робочого” (тиск, при якому людина себе комфортнопочуває, але при цьому він є вищим ніж 140/90 мм рт.ст.) насучасному етапі розвитку медицини не визнається.Незалежно від віку та статі артеріальний тиск потрібнопідтримувати на рекомендованому рівні (130/85 мм рт.ст. іменше) для максимального зниження ризику виникненнясерцево-судинних захворювань, в першу чергу інсультів таінфарктів.Переконання про те, що у старшому віці тиск має бутипідвищеним не визнається за кордоном, а тепер вже і в нашійкраїні. В багатьох людей старшого віку тиск нормальний і не"стрибає".Згідно з класифікацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я нормальним вважається артеріальний тиск, що не перевищує 130/85 ммрт.ст. (незалежно від віку). Це офіційно рекомендовані стандарти. Не можна допускатисильних перепадів або "стрибків " тиску. В США та країнахЄвропейського Союзу були проведені широкомасштабнідослідження, результатом яких став висновок про те, що люди,які мають показники тиску в межах вищевказаної норми живуть

на багато довше, а якість їх життя значно краща.

Що таке гіпертонія?

Артеріальна гіпертонія це стійке підвищення рівня артеріального тиску, коли показники систолічного тиску більш ніж 140 мм рт.ст., діастолічного - 90 мм рт.ст.

Які перші симптоми гіпертонічної хвороби?

Головний біль,запаморочення, біль в серці, почуття слабкості.

Які причини підвищення тиску?

Симптоматична гіпертонія(захворювання нирок,   ендокринні хвороби та інші)складає 10-15 %.

Всі інші випадки - так звана гіпертонічна хвороба.

Які фактори сприяють розвитку гіпертонічної хвороби?

Куріння, алкоголь, неправильне харчування, часті стреси, малорухомий спосіб життя, цукровий діабет, атеросклероз.

Увага! Атеросклероз може розвиватися у людей з нормальною вагою та нормальними показниками тиску. Зверніть увагу! Одне куряче яйце містить майже денну норму холестерину. Данні про вміст холестерину у продуктах можна отримати зі спеціальних дієтичних калькуляторів. Рівень холестерину в крові не повинен перевищувати 5,0 ммоль/л.

З чого почати лікування?

Потрібно зрозуміти, що немає єдиного найкращого лікарського засобу від гіпертонії, який би підійшов для кожної людини. Це пов'язано з тим, що є декілька причин, які викликають розвиток хвороби і на які потрібно впливати. Кваліфіковане лікування має призначити тільки лікар, враховуючи індивідуальні особливості організму, стадію захворювання, супутні хвороби. Самолікування не приводить до успіху. Дуже часто люди вирішують проблему частково або просто “збивають” артеріальний тиск на час погіршення стану.Потім знов виникають його підйоми,уражуються органи-мішені, далі виникають незворотні зміни. Потрібно досягати цільових показників тиску 130/ 85 мм рт.ст. і менше незалежно від віку. Сучасне лікування направлене на профілактику підйому артеріального тиску, а не просто на те, щоб іноді «збивати» його. Не потрібно піддаватися впливу сумнівних методів: браслета, кліпси та інше. Потрібно користуватися офіційною медициною, основаною на доказах та рекомендаціями професійних медиків. Результативність перевірити просто.Поміряйте свій тиск!

Потрібно запам'ятати! Попередити завжди значно легше і результативніше, ніж долати наслідки серцево-судинних катастроф.

Якщо тиск 140/90 мм рт. ст. і вище - звертайтесь до лікаря. Слід розуміти, що лікуватися потрібно також у випадку, коли тільки один із цих показників перевищує норму. Нормалізація тиску, лікування атеросклерозу запобігає розвитку інсультів та інфарктів, покращує якість та збільшує тривалість життя. За допомогою сучасних немедикаментозних і медикаментозних методів, впливаючи на причину хвороби, можна не тільки попередити інсульти та інфаркти, а й зробити життя комфортнішим!

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК