1)   Перед тим, як приймати психологічне рішення поститися, потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем з приводу того, як обмеження в їжі можуть позначитися на фізичному стані.

2) Категорично не рекомендує поститися хворим на анемію, онкохворим і тим, хто має захворювання крові.

3)  Не варто дотримуватися строгого посту вагітним і малюкам, людям, які у стані постійних стресів, а також тим, хто схильний до важкого фізичного або розумового навантаження. Якщо вагітні все ж вирішать поститися рекомендовано компенсувати тваринний білок рослинним - горіхами, бобовими. Майбутнім мамам не рекомендовано відмовлятися від молочного і риби.

4)   Крім того, багато хто плутає піст з тривалими перервами в прийомі їжі. Якщо людина  будете харчуватися рідко, то дуже просто спровокує проблеми з жовчовиділення чи ерозивні процеси в шлунку або в дванадцятипалій кишці. Пам'ятайте також, що піст - не їжа всухом'ятку, а всього лише обмеження в білковій їжі.

5)  Повноцінний раціон під час посту має складати не менше 2-2,5 тисяч кілокалорій на добу і має включати:  овочі, тушковані овочі, вегетаріанські супи, а також страви з круп і бобів.

6)  Також краще дотримуватися не трьох-, а п'ятиразового харчування - це знизить стрес організму від переходу на відносно нове меню.

7)   Важливо в цей час підтримувати водний баланс в організмі. Необхідно пити не менше 1,5-2 літрів рідини на день і обов'язково включати в раціон перші страви, так як супи підтримують нормальні функції шлунково-кишкового тракту.

8)  Щоб уникнути гіпоглікемії - потрібно підтримувати свій організм протягом всього дня простими вуглеводами у вигляді соків і фруктів.

9)   Виходити з посту треба з розумом.  Кількість їжі слід збільшувати поступово, як і її калорійність. Краще за все, припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду.

10) Не варто забувати, що різкий початок вживання жирних продуктів   може спровокувати зростання каменів у жовчному міхурі. А гора тістечок і здоби - гарантоване повернення до «надлишкової» ваги. Щоб цього уникнути потрібно стежити за тим, скільки і чого кладете на тарілку.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК