Підвищення температури та поява плямистих висипів на шкірі свідчить одразу два гострі інфекційні захворювання – кір та краснуха.

Педіатр Юлія Самофал в ексклюзивному коментарі для Здоров’я 24 назвала основні відмінності кору та краснухи

hki.jpg

 Підвищення температури та поява плямистих висипів на шкірі свідчить одразу два гострі інфекційні захворювання – кір та краснуха.

Педіатр Юлія Самофал в ексклюзивному коментарі для Здоров’я 24 назвала основні відмінності кору та краснухи.

Симптоми та перебіг кору

Типовий перебіг кору включає гострий початок, підвищення температури тіла (нерідко вище 39,0°C), появу нежитю, кашлю, подразнення очей (почервоніння, світлобоязнь). Тобто, початок захворювання за проявами дуже схожий на звичайну застуду. 

Лікар Юлія Самофал:

“Через 2-3 дні на внутрішній поверхні щоки з’являються білуваті дрібні плямки, які схожі на розсип манки, так звані плями Бельського Філатова-Копліка. Приблизно на 3-5-й день захворювання поетапно виникає висипка на шкірі: 1-й день на обличчі, 2-й день на тулубі, на 3-й день на руках та ногах”.

Висипка при корі яскрава, рясна, плями між собою зливаються. При цьому спостерігається лихоманка впродовж 7-10 днів. Після зникнення плям, на їх місці залишається пігментація (потемніння шкіри), яка через декілька тижнів самостійно зникає.

jku.jpg

Кір небезпечний своїми ускладненнями: приблизно у третини хворих можуть виникати бактеріальні ускладнення, пневмонія, отит, енцефаліт та інші.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК