Всю свою історію людство орієнтувалося в побуті на небесні світила — Сонце і Місяць. Зараз ми вибудовуємо наше життя згідно з сонячним календарем, але не варто забувати і про Місяць — найближче до Землі космічне тіло. Адже вплив Місяця на наш організм величезний, часом навіть більш потужний, ніж вплив сонячних магнітних бур.

Людина, як і все живе на Землі, живе згідно зі своїм власним біоритмом, який значно залежить від обертання Місяця. Протягом 28–30 днів Місяць робить один оборот навколо Землі, а місячний місяць триває від одного молодого Місяця до наступного молодого Місяця, що включає 30 днів. Але майже половина місяців у році має незакінчений цикл, бо складається з 29 днів. Такий незавершений цикл створює велике психологічне навантаження на людину, саме ці дні часто стають критичними. Місячний місяць включає в себе 4 фази, що залежать від положення Місяця відносно Сонця. При цьому молодий Місяць — це поєднання двох світил, а повний Місяць — протистояння. Прийнято розрізняти дві форми впливу Місяця, коли він убуває і коли він зростає. Існує чотири головні точки місячного місяця - молодий, повний місяць, фаза спадної Місяця і фаза першої третини Місяця.

         Залежність нашого настрою, самопочуття, загальна активність організму від місячного ритму дуже висока. Разом з появою на небі молодого Місяця починається нова місячна фаза, разом з цим також починають рости наші сили. В цей час починається зниження спільної гравітації Сонця і Місяця. Саме цей період найбільш сприятливий для початку нових оздоровчих курсів. Але разом з тим більш інтенсивно протікають різні інтоксикації, отруєння, простудні захворювання. Молодий Місяць — період доброго засвоєння їжі, а значить, накопичення жиру. З ростом Місяця збільшується енергія, підвищується тонус організму, більш живими стають емоції, не так сильно дає про себе знати втома, а справи йдуть на лад.

         У період повного місяця Сонце і Місяць знаходяться по різні протилежні сторони від Землі, а тому їх вплив має взаємно протилежний вплив на організм. У ці дні досягають піку всі фізіологічні процеси організму. Підвищується тиск рідин, зокрема крові, тому слід бути обережними людям з підвищеним кров'яним тиском. Активність в повний місяць досягає найвищого рівня, тому для тих, хто схильний до нервових захворювань, повний місяць може виявитися кризовим періодом. Розум людини в цей період настільки активний, що навіть заснути буває важко, тому тим, хто страждає безсонням, доводиться особливо важко в ці дні. Дуже легко втратити контроль над собою в повний місяць, агресія і дратівливість особливо зростають. Саме в цей час відзначається зростання злочинності та підвищення кількості дорожньо-транспортних пригод.

         Фаза спадної Місяця характеризується поступовим наближенням Місяця і Сонця один до одного. Життєва активність і енергія йдуть на спад, а відчуття припливу сил змінюється втомою. Але на початку цього періоду активність ще висока, навіть відзначається потреба в рухах і заняттях спортом. Цей період сприятливий для проведення хірургічних операцій, так як одужання настає швидше. Щоб відновити здоров'я, період спадного Місяця ідеальний для розслаблюючих масажів, зняття спазмів, видалення бородавок та інших новоутворень. У цей період їжа засвоюється гірше, тому є можливість побалувати себе улюбленими солодощами, при цьому не набравши зайвої ваги.

         І, нарешті, період темної ночі. Як це не парадоксально, але найбільше Місяць впливає на нас тоді, коли ми не бачимо її. Початок кожного нового місяця починається зі зникнення з нічного неба Місяця на 3–4 дні. Це пік, коли Сонце і Місяць знаходяться по один бік Землі, їх гравітаційний вплив сумується. Всі рідини організму прагнуть вгору, до голови. Людина в цей період навіть стає легше у вазі. Так як тиск рідин знижується, то період “темної ночі” може стати важким для гіпотоників — людей зі зниженим тиском. Але цей період вважається сприятливим для очисних процедур і відмови від шкідливих звичок.

Якщо ви вирішили, що будете дотримуватися у своєму житті місячних ритмів, починайте це робити з нового Місяця, а не з понеділка, як вже стало звично.

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК