хворе_серце.jpg

 

На проблеми з серцем не обов’язково вказує характерний біль в грудях. Про порушення в серцево-судинній системі можуть сигналити і інші симптоми.

Набряк. Скупчення рідини в тканинах може говорити про серцеву недостатність. Якщо набряки виникають в щиколотках, до лікаря потрібно звертатися якомога швидше.

Головний біль. Сильні і регулярні головні болі можуть виявитися симптомом інсульту або аневризми, які насуваються. Головний біль в поєднанні зі слабкістю, що нагадує грип, може свідчити про те, що серце не справляється зі своєю роботою.

Біль у шлунку. Кардіологи відзначають, що саме болі в області шлунка, що нагадують гастрит, є симптомом, який найчастіше зустрічається, як сигнал про початок хвороби серця.

Запаморочення. Якщо вони стають регулярними, потрібно звернутися до лікаря і перевірити серце: ця ознака може бути пов’язана з порушеннями в роботі серцевих клапанів.

Різке зниження тиску. Часті епізоди падіння тиску можуть бути наслідком дисфункції мітрального клапана.

Важкість у спині. Багато пацієнтів, у яких був діагностований серцевий напад, згодом зазначали, що до інфаркту вони відчували тиск у верхній частині тіла – немов на їх спину або груди поклали якийсь вантаж. При появі такого симптому потрібно обов’язково звернутися до кардіолога.

Джерело: МедікФорум

© КНП ЦЕНТР ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ МІСТА КИЄВА

ЦЕМД та МК